Руфери з Коломиї підкорили 354-метрову вінницьку телевежу

Новини Вінниці

Четверо хлопців з Коломиї без будь-якої страховки залізли на найвищу точку вежі-гіганта. Усе зафіксували на фото і відео.

– Ми всі з Івано-Франківщини, але я вже рік навчаюся у Вінниці. Побувати нагорі вашої телевежі стало моєю мрією, як тільки я її вперше побачив, — розповів один зі сміливих руферів Роман. — Карабкатися почали вночі пожежною драбиною. Незважаючи на страх і стерті до крові руки, ми таки змогли піднятися на цю красуню і побачити в усій красі Вінницю у світанковому мареві. Там прекрасно. Цю неймовірну красу ми зняли на відео та фото. Сподіваюся, що наше відео здатне хоч частково передати ту красу, яку можна спостерігати з вершини телевежі. Ця споруда гідно представляє Вінницю — її можна помітити майже з кожної точки вашого міста. Переїжджаючи один з мостів або прогулюючись парком, або ж поспішаючи кудись по Соборній, підніміть голову і подивіться на неї. Вона непорушно стоїть там, поміж лісу.

Потрапити на 354-метрову красуню не так легко, адже це режимний об'єкт. Лише на один день, на честь свого 50-річного ювілею у жовтні 2013-го, вежа стала доступною і розкрила свої секрети представникам ЗМІ. Серед них був і наш кореспондент Ірина Зонова.

– Разом з фотокором Сергієм Хімічем ми піднімалися у тримісному ліфті на висоту 155 м над рівнем — ні, не моря, а Вінниці! Звідси місто видно практично все, до вокзалу. Шапки ледь не злітають з голів, бо нагорі вітер набагато сильніший, ніж внизу. Перше враження — легке запаморочення від бездонної повітряної прірви під ногами. Металевий майданчик наче висковзує з-під ніг. Добре, що є перила. Тільки схопившись за них, можна спокійно оглядітись, побачити, як Вінницю обвиває повноводий Буг, розрізнити маленькі коробочки будинків, — пригадує журналіст. – А тут без страховки піднялись на вдвічі вищу висоту – це щось неймовірне і, якщо хочете знати думку матері – безумство…

Нагадаємо, вінницька телевежа займає почесне 17-те місце в рейтингу найвищих телевеж світу. Довгий час вона забезпечувала три області телебаченням, але з приходом кабельного ТБ й Інтернету потреба в ній поступово зменшилася.

Як відомо, найвідомішим руфером України є Григорій Мустанг, який свого часу пофарбував у жовто-блакитний колір зірку на московському хмарочосі. Спорстмени застерігають прихильників свого захоплення — бути обережними. Кожен, хто мріє підкоряти вершини, повинен мати гарну фізичну підготовку. Якщо ви новачок — кожен крок до вершини може закінчитися трагедією.

Анастасія ІПАТОВА

33-й канал

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *