Про це зазначив начальник Головного управління юстиції у Вінницькій області Юрій Круголь на прес-конференції, яка відбулась 8 червня у приміщенні Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю ОДА.
У зв'язку з ліквідацією районних управлінь юстиції, в Головному територіальному управлінні юстиції у Вінницькій області створено відділ, щодо реєстрацій друкованих ЗМІ та громадських формувань, які надаватимуть відповідні послуги щодо реєстрації, внесення змін у статути громадських об’єднань, які діють на території області, повідомив сьогодні, 8 червня, начальник Головного управління юстиції у Вінницькій області Юрій Круголь. За його словами, на районному рівні замість районних управлінь юстиції будуть створені бюро правової допомоги, які надаватимуть як первинну, так і вторинну правову допомогу.
Начальник відділу державної реєстрації друкованих засобів масової інформації та громадських формувань ГУ юстиції у Вінницькій області Аліна Єрохіна роз’яснила основні зміни у законодавстві, пов’язані з реєстрацією громадських об’єднань. Так, із травня відділом зареєстровано 15 громадських об'єднань. Відповідно чинному законодавству, встановлено новий порядок реєстрації громадських формувань.
– Документи здаються або особисто заявником, або надсилаються поштою. Уже визначено чіткий перелік документів, і організаціям набагато легше сформувати потрібний пакет. Документи для всіх будуть уніфіковані, матимуть лише деяку різницю в залежності від статуту. Документи на реєстрацію структурних утворень політичної партії мають подаватися не пізніше 10 днів від дати проведення зборів, яка зазначена в протоколі, для громадських формувань – це 60 днів. Якщо не будуть дотримані строки, організація буде визнана такою, що не утворена, – наголосила Аліна Єрохіна.
Посадовець додала, що нині встановлено чіткі строки розгляду документів управлінням юстиції. Так, реєстрацію громадських організацій і спілок має бути зроблено за три робочих дні, структурних утворень політичних партій – за 10 робочих днів, профспілок – за 15 днів, а територіальних осередків творчих спілок – за місяць.
– Державна реєстрація громадських формувань здійснюється безплатно, за внесення змін до громадського формування, яке здійснює право юридичної особи, потрібно заплатити 410 гривень. Від сплати за зміни звільняються лише профспілкові організації. Для громадських формувань, які діють без статуту юридичної особи, зміни і реєстрація – безплатні. Усі громадські організації, які зареєстровані до 2013 року, мають привести свій статут у відповідність до Закону, який почав діяти з першого січня "Про громадські об'єднання". Дані зміни проводяться також безплатно, – зазначила Аліна Єрохіна.
Довідка. Нині в області зареєстровано майже 200 політичних партій та понад тисячу громадських організацій.
За інформацією: Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю ОДА