Про аграрну науку потрібно дбати так, як сьогодні – про українську армію

Статті

До 2014 року, поки не розпочалася війна, про армію говорили і ставилися зовсім по іншому, аніж сьогодні. Сьогодні усі зрозуміли, що українську армію потрібно підтримувати тому і держава і населення роблять усе можливо, щоб її відродити, щоб вона була сильна і потужна. З наукою може бути така ж ситуація.

Наука потрібна, а аграрна наука у аграрній державі, потрібна ще сильніше.

Сьогодні коли говорять про Національну академію аграрних наук України в першу чергу згадують про наукові землі, а вже потім про саму науку. А я переконаний, що потрібно навпаки, говорити спочатку про науку, а вже потім про ті 390 тис га землі.

Ми сьогодні повинні визначити, якою буде аграрна наука і говорити про це чесно. Ми мусимо визнати, що є галузі і напрямки  в яких ми дуже відстали, а в інших ми маємо сильні позиції. Необхідно зберегти той генофонд і напрацювання, що сьогодні має наша наука. Наприклад, генофонд в рослинництві. Миронівський інститут пшениці має такий генний фонд пшениці, який буде корисним не тільки нашій державі, а й усьому світу та нашим наступним  поколінням.

Звісно наша наука має і відставання, оскільки немає умов для її розвитку. Однак, ми маємо і серйозні напрацювання і в галузі тваринництва. І це, наш, український продукт. Нагадаю, в 90х роках була практика закупати усю селекцію закордоном, згодом  зрозуміли що це було помилкою, і шлях який тоді запропонувала Академія аграрних наук з виведення власних порід великої рогатої худоби, був єдиним правильним. Ці породи працюють і сьогодні.

В першу чергу коли мова йде про Національну академію аграрних наук треба говорити про науку, а не про її майно. І потрібно все робити для того, щоб ця наука розвивалась. Звісно це питання потрібно вирішувати і через державний бюджет, і завдяки тим землям, що є у власності академії, оскільки вони також повинні заробляли на благо розвитку науки.

На сьогоднішній день, судячи з фінансової діяльності академії, є ефективні підприємства, а є й неефективні. Ми повинні зробити так, щоб ці наукові підприємства стали прибутковими.

Якщо й розглядати можливість надання землі в оренду, то це повинна бути абсолютно прозора та відкрита процедура, а кошти від такої співпраці повинні йти повністю на розвиток науки та на наукові дослідження. І це має бути принциповою умовою для усіх охочих орендувати землі у Національної академії аграрних наук.

Ми повинні створити умови для розвитку академії, в тому числі, шляхи як вона повинна співпрацювати з бізнесом, розробити умови суборенди землі та інше.

Крім того, потрібно надати нормальні умови для оподаткування державних підприємств. Не повинні  наукові підприємства оподатковуватися на рівні промислових. Ми маємо розглянути питання доступності кредитних ставок та інших питань що значно спростять життя наукових установ.

Сьогодні потрібно надати Національній академія усі можливості вийти з кризи і працювати краще. Якщо сьогодні ми не будемо мати гарної, розвиваючої науки, ми матимемо колосальну втрату для держави.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *