Тисячі ісландців вийшли на протести з вимогою відставки прем'єр-міністра країни Сігмундура Гюннлейгссона через його причетність до офшорних компаній, про яку стало відомо після опублікування "панамських архівів".
Про це повідомляє Bloomberg.
Як відзначає видання, не менше 4000 чоловік зібралися близько 5 вечора у понеділок за місцевим часом біля стін парламенту.
Поліцейські звели барикади навколо парламенту в Рейк'явіку, щоб захистити законодавців від протестувальників, які били в барабани і стукали в імпровізовані стіни навколо законодавчого органу.
"Я тут, щоб показати владі мою неповагу", – сказав Аслаг Маріносдоттір, адміністратор, який приєднався до протестів після роботи.
"Неприпустимо, щоб люди, які керують країною і приймають закони, не могли слідувати правилам, які вони створюють самі і хочуть, щоб громадськість їх дотримувалася", – обурився він.
Як відомо, раніше Гюннлейгссон відмовився подавати у відставку. Водночас в понеділок вже 23 тисячі ісландців підписали петицію із закликом до відставки, і парламентська опозиція внесе до парламенту вотум недовіри прем'єр-міністру.
Очікується, що голосування за вотум недовіри уряду може відбутися в четвер.
Як повідомлялося, Гюннлейгссон та його дружина стали одними з фігурантів розслідування міжнародних журналістів щодо іменитих власників великих офшорів.
Згідно з інформацією, прем'єр Ісландії є одним з власників компанії Wintris, створеної в 2007 році та зареєстрованої на Британських Віргінських островах.
Гюннлейгссон володів 50% компанії протягом двох років, після чого продав їх своїй дружині, яка володіла іншими 50%, за 1 долар.