Рух по Соборній протягом вечірнього та нічного часу буде дозволено всім легковим машинам. Однак вдень, з 8 до 20-ї години, в зв’язку з великим трафіком громадського транспорту, рух центральною вулицею міста буде дозволено тільки тим транспортним засобам, на яких не поширюється дія заборонного знаку.
Відповідне рішення було прийнято 17 лютого під час засідання робочої групи з питань розвитку транспортної інфраструктури та просторового планування міста. До робочої групи входять представники Вінницької транспортної компанії, ГО «Маршрут», технічного університету, Національної поліції, ряду профільних департаментів міської ради та інші фахівці. Колегіальне рішення підтримав міський голова Сергій Моргунов.
Наразі проїзд приватних автівок по головній вулиці міста заборонено, про що свідчать дорожні знаки 3.2 «Рух механічних транспортних засобів заборонено». Дія дорожнього знаку 3.2. «Рух механічних транспортних засобів заборонено» не поширюється на транспортні засоби, що обслуговують громадян чи належать громадянам, які проживають або працюють у цій зоні, а також на транспортні засоби, що обслуговують підприємства, які розташовані у позначеній зоні. У таких випадках транспортні засоби повинні в’їжджати до позначеної зони і виїжджати з неї на найближчому перехресті до місця призначення».
Паркування ж вздовж Соборної для забезпечення нормальної пропускної здатності залишається забороненим. Машини можна ставити на визначених для цього місцях по прилеглих вулицях – Артинова, Грушевського, Олександра Соловйова (колишня Інтернаціональна), Мури (раніше – Осипенко) та ін. Паркувальні зони відмічено на проїжджій частині цих вулиць синьою розміткою.
«Зробити рух цілодобовим неможливо через великий трафік по Соборній – якщо відкривати повністю, ми не зможемо уникнути заторів, відповідно громадський транспорт буде постійно порушувати свої інтервали та графіки руху. А ми повинні враховувати інтереси усіх: не тільки автомобілістів, але й пасажирів громадського транспорту, яких більшість, – прокоментував прийняте рішення Сергій Моргунов.
Загалом Соборну перетинає більшість маршрутів електротранспорту, а також 15 маршрутів муніципальних автобусів і маршруток.
Ну і з якого числа починає діяти данне рішення? Чи встановлені вже відповідні таблички під знаками заборони? В статті не вистачає більш конкретної практичної інформаціі.