Нині визначна роль у творенні інформаційного суспільства, реалізації свободи слова та прав людини у світі, та й просто у комунікації, належить блогам – самостійним динамічним інтерактивним електронним виданням, які виконують важливу соціальну функцію, відображають настрої суспільства та стимулюють громади до обговорення суспільно важливих питань.
Вінницька міська громадська організація соціального розвитку та становлення окремих малозахищених категорій молоді «Паросток» з вересня 2015 по лютий 2016 року реалізовує проект «Українська мережа блогерів з питань інвалідності та ВІЛ/СНІД» за сприяння Відділу преси, освіти та культури Посольства США в Україні. Метою проекту є сприяння розвитку громадянського суспільства в Україні он-лайн шляхом переймання досвіду міжнародних блогерів, які висвітлюють проблеми людей з інвалідністю та людей, які живуть з ВІЛ-СНІДом та формування мережі вітчизняних блогерів з цієї тематики у Вінницькій, Житомирській та Хмельницькій областях. Партнерами проекту є Вінницький інститут Університету "Україна" та ВОВ ВБО "Всеукраїнська мережа ЛЖВ".
З вересня по грудень 2015 року в рамках реалізації проекту відбулося навчання через систему тренінгів у м. Вінниця, м. Хмельницький та м. Житомир. Завдяки проведеним тренінгам підвищилась поінформованость цільової аудиторії проекту із відповідною проблематикою, а саме: підвищення медіакультури учасників тренінгу, було покращено знання, вміння та навички роботи користувачів в Інтернеті, зокрема вміння створювати та вести блог.
Завдяки інтеграції у одній навчальній групі журналістів, людей з інвалідністю, людей, що живуть із ВІЛ/СНІД, а також представників ГО виникла можливість забезпечити високу навчальну та інформаційну ефективність тренінгу, одночасно впливати як зовні, та і зсередини групи на формування відповідних умінь, навичок та переконань.
Реалізація даного проекту у трьох регіонах України підвищить медіакультуру та медіаграмотність ключових цільових груп, підвищить толерантність у ставленні до людей з інвалідністю, а також осіб, що живуть із ВІЛ/СНІД; підвищить поінформованість суспільства із цієї проблематики, забезпечить повнішу реалізацію права особи на інформацію та свободу слова, дозволить протидіяти дискримінації, пов'язаній із недоступністю засобів до самовираження в мережі Інтернет та поінформованості з питань проблем осіб з інвалідністю та осіб, що живуть із ВІЛ/СНІД.
Ірина Саранча, Голова правління ГО «Паросток»