Сьогодні, 14 січня, у Комітеті з питань паливно-енергетичного комплексу, ядерної політики та ядерної безпеки відбулася нарада з енергоефективності та енергозбереження.
В рамках даного заходу основні стейкхолдери галузі обговорили поточну діяльність в сфері енергоефективності та поділилися планами на 2016 рік.
До роботи в нараді долучилися: народні депутати України – члени Комітету Верховної Ради України з питань паливно-енергетичного комплексу, ядерної політики та ядерної безпеки, представники Адміністрації Президента України, Міністерства енергетика та вугільної промисловості України, Міністерства екології та природних ресурсів України, Державного агентства з енергоефективності та енергозбереження, Національної ради реформ, громадські активісти та експерти.
Поточні два тижні для народних депутатів України – це робота в комітетах, комісіях і фракціях та робота з виборцями. Це оптимальний час для підготовки до 4-ї сесії Верховної Ради України 8-го скликання. Тому ми працюємо над Планом роботи Комітету Верховної Ради України з питань паливно-енергетичного комплексу, ядерної політики та ядерної безпеки на період четвертої сесії Верховної Ради України восьмого скликання. Важливою складовою даного документу є нормативно-правові акти в сфері енергоефективності та енергозбереження. Особливої уваги потребують ті законопроекти, які спрямовані на виконання міжнародних зобов’язань України і директив в галузі енергоефективності та прийняття яких чекає від нас ЄС.
Як перший заступник голови Комітету Верховної Ради України з питань паливно-енергетичного комплексу, ядерної політики та ядерної безпеки, я звернувся до представників органів влади, експертів та громадськості і підкреслив, що Комітет є відкритим і готовий приймати пропозиції до плану роботи на 2016 рік.
Протягом 2015 року було прийнято 25 нормативно-правових акти в сфері енергоефективності. Тому Комітет ВРУ з питань ПЕК є відкритим партером в галузі енергоефективності та енергоефективності.
У 2015 році громадяни України інвестували в енергоефективні заходи 1,3 млрд гривень власних коштів. Ці інвестиції були б неможливі без нормативно-правового забезпечення.
Нам потрібно знайти нові драйвери розвитку української економіки. Саме енергоефективність є одним із таких драйверів.
Крім того, енергоефективність є частиною великої кампанії по боротьбі зі змінами клімату.
Разом з учасниками наради ми визначили основні напрямки роботи в сфері енергоефективності на 2016 рік:
- зменшення енергоємності ВВП економіки України;
- виконання міжнародних зобов’язань України в сфері енергозбереження;
- використання найкращого досвіду енергозбереження передових країн світу;
- покращення інвестиційного клімату в сфері енергоефективності; та стимулювання інвестицій в дану галузь;
- нормативно-правове забезпечення енергоефективності (прийняття проектів Законів України «Про енергетичну ефективність», «Про комерційний облік у сферах теплопостачання, централізованого водопостачання та водовідведення, надання комунальних послуг», «Про енергетичну ефективність», «Про Національну комісію, що здійснює державне регулювання сферах енергетики та комунальних послуг» тощо)
- розвиток ринку ЕСКО-контрактів;
- створення конкуренції на ринку енергоефективності;
- стимулювання заходів з енергоефективності серед населення;
- залучення субсидіантів до енергоефективних заходів;
- широке запровадження систем енергоменеджменту та енергоаудиту;
- моніторинг показників та індикаторів з енергоефективності
Від імені профільного Комітету ми з колегами будемо ініціювати проведення «енергетичного» дня у Верховній Раді України за прикладом «економічного» та «аграрного» днів у парламенті.
Олександр Домбровський, перший заступник голови Комітету ВРУ з питань ПЕК