Дитяча кімната — це місце, де малюк буде проводити купу свого часу. Щоб йому було комфортно, варто попіклуватися про кожну деталь у приміщенні, зокрема й про освітлення. Різні світильники й деталі до них ви можете знайти за посиланням https://gamma.net.ua у магазині «Гамма Світла».
Додайте декілька джерел світла
У дитячій кімнаті не може бути одне джерело освітлення. Що варто тут врахувати:
- • верхня люстра на стелі;
- • настільна лампа — бажано світлодіодна;
- • нічник над ліжком.
Необхідно перевірити матеріали, з яких зроблено світильники. Вони мають бути нетоксичними.
Розмір світильника важливий
Звертайте увагу на розмір світильників, які плануєте розташувати в дитячій кімнаті. Тут не підійдуть великі й довгі моделі. Зазвичай активність у цьому приміщенні набагато більша, ніж у спальні дорослих чи спільній залі.
Також деякі нові іграшки можуть зіпсувати ваш інтер’єр. Наприклад, якщо купили дитині літак на радіокеруванні, є ризик випадково зачепити й люстру.
Температура має бути помірною
Не варто ставити в дитячій кімнаті холодне чи тепле світло. Зупиніться на нейтральному білому освітленні. Воно комфортне й створює відчуття затишку. Достатньо вибирати лампочки на 3500-4000 К. Головне — у кімнаті не має бути похмуро й холодно.
Для кожної зони — своє світло
Основний світильник на стелю вибирайте з плоским плафоном. Але матеріал не має затемняти освітлення чи створювати дивні візерунки тінню. Ви можете вибрати щось веселе й нетипове у дизайні, однак пам’ятайте: з віком у дитини змінюються інтереси.
На робочу зону з письмовим столом має насамперед потрапляти природне світло. Тож стіл бажано ставити біля вікна. А на робочій зоні потрібно встановити світлодіодну лампу. Рекомендується, щоб світло було сфокусоване, а не засліплювало дитину.
Біля ліжка варто розташувати бра. Бажано, щоб світло можна було регулювати за яскравістю й температурою.
Отже, в дитячій кімнаті необхідно створювати простір, що буде зручним і безпечним для малюка. А освітлення в цьому питанні — важливий чинник.