У Паланській затоці на Вінниччині бобри готуються до зими.
Світлини з деревами, що постраждали від активної діяльності цих тварин, на своїй сторінці у Facebook розмістила мешканка Ладижина Надія Копйова, пише Вінниця.інфо.
На світлинах – великі дерева, що ростуть у прибережній смузі. Стовбури кількох з них зі всіх боків погризені бобрами, але серцевина ціла і поки що тримає дерево, не даючи йому впасти. Деякі дерева під натиском бобрів не витримали і впали у воду.
Дерева є будівельним матеріалом для бобрів. З них вони будуть житло і греблі. Будуючи на водоймах загати, вони піднімають рівень води, що робить їхні оселі майже недоступними для ворогів. Такі греблі тварини використовують для транспортування і заготівлі кормів.
Наслідки діяльності цих річкових мешканців можна побачити у багатьох районах Вінницької області. Підтверджують цей факт у Вінницькому обласному управлінні лісового та мисливського господарства.
«Вважається, що бобер – корисна тварина. Кора дерев – це його основний харч. Осика, верба входять до їх щоденного раціону. Коли ж на ділянці, де живе бобер, цих дерев недостатньо, він переходить до інших порід. Восени у бобрів триває активна заготівля кормів на зиму. Тож, побачити сліди їхньої діяльності можна по всій Вінницькій області», – розповів завідувач сектору мисливського господарства Вінницького обласного управління лісового та мисливського господарства Василь Мельник.
За його словами, протягом останніх 15-20 років бобер активно розселяється територією Вінницької області. Його чисельність постійно зростає. Найбільший гризун важив до 50 кг.
Актуальні новини Вінниці та області в нашому Telegram-каналі та на Facebook-сторінці