Вінницьких депутатів «налякали» відкликанням

Новини Вінниці

Майже кожен другий депутат Вінницької обласної і близько 40% – міської рад  можна вважати прогульниками, за півроку вони пропустили понад чверть  сесій та більше половини засідань постійних комісій. Такі дані сьогодні, 5 вересня, у Вінниці оприлюднили активісти руху «Чесно». Вони ж нагадали обранцям: за законом, якщо депутат за рік пропустив понад 50% засідань сесій чи постійних комісій, його можна позбавити мандата.

Зробити це, щоправда, нелегко, – каже представник руху «Чесно» Ірина Федорів.

Закон передбачає, що для відкликання депутата місцевої ради потрібно створити ініціативну групу, зібрати необхідну кількість підписів, що зробити майже нереально, оскільки враховуються тільки підписи тих, хто брав участь у голосуванні на виборах. Потім у селах і селищах рішення про відкликання депутата прийматиме тервиборчком, а в містах (починаючи від районного значення), районних та обласних радах відкликати чи ні депутата – вирішуватиме партія, яка його висувала, – розповіла Ірина Федорів.

Щоб не потрапити до списку «кандидатів» на позбавлення мандату, у вінницьких депутатів ще є час «покаятись» і ретельно відвідувати засідання сесій та комісій. Хоча, для багатьох з них норма закону про можливе відкликання стала новиною. Та й засідання вони пропускають якось непомітно навіть… себе.

Відстояти «депутатську честь» на презентацію результатів дослідження руху «Чесно» прийшло кілька депутатів Вінницької облради, в тому числі керівники кількох комісій. Так, «опоблоківець» Юрій Яремчук нарікав, що не обов’язково ходити на засідання комісій, якщо положення про них навіть не затверджені. У відповідь голова обласної ради Анатолій Олійник нагадав депутатові, що такі документи вже давно ухвалені.

Голова регламентної комісії обласної ради Андрій Вигонюк аргументував відсутність на засіданнях багатьох членів комісій тим, що збирають їх не в перший четвер місяця, як було домовлено, а «коли заманеться», наводив факти «телефонних», кулуарних засідань комісій тощо. А ще порадив активістам руху зробити такий аналіз у Верховній Раді, мовляв, там депутати отримують зарплату, а в обласній та міській – працюють на громадських засадах.

Натомість, голова облради Анатолій Олійник подякував руху «Чесно» за проведене дослідження, зауваживши, що воно спонукає замислитись над самодисципліною депутатів.

Обласна рада вже ухвалила низку рішень для того, щоб зробити системнішою свою діяльність, і ще чимало таких рішень попереду, – зауважив Анатолій Олійник.

До слова, депутати-прогульники, за матеріалами руху «Чесно», є у всіх фракціях як Вінницької обласної, так і міської рад. А їхня кількість прямо залежить від чисельності депутатської фракції.   

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *