«‎Ми теж станемо на захист України!»: молоді вінничани вийшли на марш пам’яті Героїв Крут

Новини Вінниці Топ

Ввечірі суботи, 29 січня, сотні мешканців Вінниці вийшли на марш пам’яті Героїв Крут. Подвиг крутянців прийшли вшанувати студенти, активісти патріотичних організацій, представники самоврядування та просто небайдужі громадяни.

  Марш стартував від вежі на Європейській площі та завершився поблизу пам’ятника Січовим стрільцям біля адмінбудівлі «‎Книжка».

«‎Сто чотири роки тому студенти, такі самі як я, відстояли честь та гідність української держави. Впродовж п’яти годин бою українські бійці виявили волю українського народу до незалежності», – розповів студент Вінницького національного медичного університету імені Пирогова Сергій Левенчук. 

Ще один студент медуніверситету Рауль Чоудхарі зазначив: прийшов до вежі, аби віддати шану Героям Батьківщини:

«‎Попри те, що мій батько з Індії, у родині мені прищепили любов до моєї Батьківщини – України. Я несу Україну у своєму серці, і пам’ять про юнаків, які загибли під Крутами, відгукується у нашому серці!».

Чималою делегацією доєднались до маршу майбутні рятувальники з Вінницького вищого професійного училища ДСНС.

«‎Ми прийшли з метою відзначити сто четверту річницю бою під Крутами, віддати данину пам’яті Героям. Ми – такі самі юнаки, як і ті, що тоді зупинили більшовиків. І якщо станеться щось подібне, ми теж станемо на захист України!», – зізнався курсант Юрій.

Доєдналась до ходи пам’яті і депутатка Вінницької міської ради від партії “Європейська Солідарність” Олена Верлан-Кульшенко.

Олена Верлан-Кульшенко

«‎Сьогодні ми вшановуємо пам’ять студентів, які на кілька днів зупинили більшовистську навалу на Київ і забезпечили уряду можливість підписати берестейський договір. Водночас, ці події нагадують нам не тільки про мужність, силу та патріотизм молоді, яка стала на захист української державності, вони нам також нагадують події Майдану і говорять про те, що найдієвіша сила, яка існує в країні, це молодь», – зазначила вона.

Велелюдна колона патріотично налаштованих громадян пройшла вулицею Соборною, вигукуючи гасло “Крути, Крути, вас не забути!”. На середині маршрути активісти патріотичних організації запалили фаєри синього та жовтого кольорів. Завершилась подія невеликим мітингом біля пам’ятника Січовим стрільцям. 

Актуальні новини Вінниці та області в нашому Telegram-каналі та на Facebook-сторінці

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *