«‎Нас буде тільки більше!»: вінничани підтримали демократію під апеляційним судом Києва (відео)

Відео Новини Вінниці Новини України Топ

Близько тисячі мешканців Вінниччини взяли участь в акції протесту під Київським апеляційним судом де сьогодні, 28 січня, розглядали апеляційні скарги по справі Петра Порошенка.  

Адвокати п’ятого Президента клопотали про зняття зі свого підзахисного будь-яких запобіжних заходів, натомість обвинувачення вимагало взяти його під варту із заставою в один мільярд гривень. Протестувальники ж вимагали припинити переслідування лідера опозиції та дотримання законності, наголошуючи на тому, що обвинувачення проти Петра Порошенка мають всі ознаки політичного замовлення.  

«‎Сьогодні ми, навчені, що у державі є три гілки влади, прийшли нагадати судовій владі про те, що її утримує та забезпечує народ, і народ хоче бачити справедливість. Не телефонні дзвіночки, не вказівки від Президента, а справедливості по відношенню до нашого п’ятого  Президента Петра Порошенка!», – зазначила з трибуни, встановленої мітингувальниками біля будівлі суду, депутатка Вінницької міської ради Олена Верлан-Кульшенко.   

Зазначимо, що перед початком засідання сотні силовиків охороняли будівлю суду, блокуючи до неї прохід. Судді так і не спромоглися знайти документи справи, тому засідання було перенесено на два тижні — на 11 лютого.

Возможно, это изображение (9 человек, люди стоят и на открытом воздухе)
Возможно, это изображение (10 человек, люди стоят и на открытом воздухе)

Офіційні представники суду так і не надали коментар, де весь тиждень «блукала» «справа Порошенка». Активісти з вінниччини вважають: документи «‎загубили» не просто так – влада свідомо затягує розгляд справи, сподіваючись на те, що громадянське суспільство зрештою  «охолоне» до неї.

«‎Я думаю, що влада затягує час. Люди щоразу збираються на підтримку Петра Порошенка та демократії. Я вважаю абсурдним, що президент, який обійняв свою посаду завдяки демократичним виборам, створює автократію на власний  смак. Ми не хочемо цього допустити і не допустимо. Влада сподівається, що надалі нас збиратиметься все менше, але насправді нас буде тільки більше!», – заявив вінничанин Олександр Мисловський. 

Сам Петро Порошенко з трибуни закликав усіх українців зосередитися на об’єднанні та допомозі державі перед зовнішнім ворогом. Протестувальники ж висловили готовність знову вийти під стіни суду 11 лютого.  

Возможно, это изображение (9 человек, люди стоят и на открытом воздухе)
Возможно, это изображение (4 человека, люди стоят и на открытом воздухе)
Возможно, это изображение (7 человек, люди стоят и на открытом воздухе)

Актуальні новини Вінниці та області в нашому Telegram-каналі та на Facebook-сторінці

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *