Від Немирова до Ямполя: Вінниччиною прокотилися акції на підтримку Петра Порошенка

Новини Вінниці Топ

Вінницькою областю прокотилися акції на підтримку Петра Порошенка. На території від Немирова до Ямполя люди вийшли на вулиці, аби висловити своє обурення політично вмотивованому кримінальному переслідуванню, якому влада піддала п’ятого Президента.       

Так, у Крижополі місцеві активісти мітингували під стінами селищної ради під час сесії.

Протестувальники виголосили переконання, що ДБР та Генпрокуратура чинять тиск на Петра Порошенка, обслуговуючи інтереси Офісу Президента. Саме з Банкової, впевнені крижопільські протестувальники, «ростуть ноги» абсурдних сфабрикованих кримінальних проваджень проти лідера партії «Європейська Солідарність».

Возможно, это изображение (13 человек, люди стоят и снег)
Возможно, это изображение (12 человек, люди стоят, на открытом воздухе и текст «TSIN недовра 63,8 HI ARNS владо! зупини TEPOP ΠΑΤΡΙΟΤΙΒ! клоуна почни порошенко не ахищати зрадник,а украйну ΠΑΤΡΙΟΤ! чним сіям! прошенко не зрадник. ΠΑΤΡΙΟΤ! порошенко- символ украйнськой 7 перемоги. не ваша жертва!!! поясни за трнбу зеле вагнергейт владо! зупини терор ΠΑΤΡΙΟΤΙΒ! проти»)

«Атака на Петра Порошенка є не чим іншим, як замилюванням очей. Таким чином влада просто відволікає увагу від власної бездіяльності!», – розповідають мітингарі.

У сусідній Городківській громаді люди також вийшли на захист демократії та проти політичних репресій.

Возможно, это изображение (10 человек, люди стоят, на открытом воздухе и текст «мпчмент 3е- ΠATPIOTIO! ΒΛΑдΟ! едине, що хочу соб пд ялинку! пдтримую пдтр иму поро шенк A! порошенко- символ украйнськой перемоги, AHE ваша жертва почни захищати укр аϊну поясни HI за полтичним вагнергейт репресям порошенко HE зрадник, ΠΑΤΡΙΟΤ! недовра почн и 63,8 % захи щати укра" ну»)
Возможно, это изображение (15 человек, люди стоят и на открытом воздухе)

«Почни захищати країну!», – «кричали» плакати у руках протестувальників.

Звернення, вочевидь, було адресоване Президенту та Верховному Головнокомандувачу Володимиру Зеленському. Він, впевнені учасники акції, займається зовсім не тим, що має робити очільник воюючої країни у кризовому стані.  

А в Ямпільській громаді депутати міської ради від партії «Європейська Солідарність» разом із активістами закликали владу зупинити політичні переслідування та реагувати на нагальні питання, які стають загрозою для України.

Возможно, это изображение (один или несколько человек, люди стоят и на открытом воздухе)

«Партійці «Європейської Солідарності» Ямпільщини вимагають негайно припинити будь-які переслідування Петра Порошенка – лідера єдиної проєвропейської опозиції!»,– заявив партієць «ЄС» Віталій Оніщук.

Сказало «ні» атакам на державницьку опозицію і місто Немирів. Місцеві мешканці виступили на підтримку Петра Порошенка та проти практики політично вмотивованих кримінальних проваджень.

Возможно, это изображение (11 человек, люди стоят, дерево и снег)

До акції долучились депутатка Немирівської міської ради від партії «Європейська Солідарність» Аліна Мадіянська, партійці та небайдужі містяни. Долучилося до протесту і духовенство: позицію земляків підтримав священик ПЦУ Георгій Грига. Учасники акції висловили обурення методам, якими Офіс Президента Зеленського веде політичну боротьбу та вимагали негайно припинити тиск на лідера патріотичної опозиції Петра Порошенка.

Передісторія

Нагадаємо, 20 грудня Петру Порошенку оголосили підозру у кримінальному провадженні про державну зраду. Його підозрюють у сприянні діяльності терористичних організацій «ЛНР» та «ДНР» за попередньою змовою з групою осіб. За версією слідства, за сприяння Порошенка Україна у 2014-15 роках закуповувала вугілля з території ОРДЛО.

У Центральному штабі «Європейської Солідарності» кримінальне провадження проти Порошенка назвали сфабрикованим та заявили, що воно «перетвориться на такий же фарс, як і попередні». Під час спеціального брифінгу керівник Центрального штабу «ЄС» Олександр Турчинов відзначив, що підозра Порошенку в «енергетичній» справі виглядає особливо цинічно на тому фоні, що за 2,5 роки президентства Володимира Зеленського в державі була фактично зруйнована енергетична безпека. Він підкреслив, що  Україна за два останніх роки купила на 3 мільярди 100 мільйонів доларів російського вугілля, в тому числі вугілля, яке незаконно видобувається на окупованих територіях.

У Вінницькій організації «ЄС» кримінальне провадження проти Петра Порошенка назвали замовним. Воно, на думку партійного куратора Василя Зернецького,  є криком неспроможності влади, нездатної працювати ефективно.

Додамо, що сам Петро Порошенко наразі перебуває у Польщі в рамках дипломатичного візиту. Зі слів п’ятого президента, наразі він «формує потужну коаліцію на підтримку України і протидії Росії».

«Як тільки я повернуся – ми поговоримо про державну зраду і сприяння фінансування тероризму», – заявив Порошенко, зауваживши, що підозра главі держави у держзраді – це перехід червоних ліній.

Актуальні новини Вінниці та області в нашому Telegram-каналі та на Facebook-сторінці

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *