Вінничани можуть отримати південнокорейську вакцину від грипу за пів ціни

Новини Вінниці

Вінницька громада закупила 5 тисяч доз південнокорейської вакцини від сезонного грипу «GC FLU», містяни можуть отримати щеплення за пів ціни. Препарат вже знаходиться у центрах первинної медико-санітарної допомоги міста, ще 2 тисячі доз мають надійти найближчим часом, повідомляють у міській раді.

У муніципалітеті зауважують, що «GC FLU» зареєстрований в Україні та відповідає вимогам Всесвітньої організації охорони здоров’я. Він містить чотири компоненти проти штамів вірусу грипу А і В та  відповідає рекомендаціям ВООЗ для сезону 2021-2022 років.

 Впродовж минулого тижня препарат отримали 460 людей. Завдяки програмі «Стоп грип» містяни можуть зробити щеплення за пів ціни:  140 гривень сплачує пацієнт за вакцину «GC FLU» і стільки ж – місто. Дітей з інвалідністю, дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, вакцинують безкоштовно.

Щоб зробити щеплення від сезонного грипу за муніципальною програмою, необхідно мати підписану декларацію з сімейним лікарем ЦПМСД міста. Якщо у людини немає медичних протипоказів до вакцинації, і вона на момент імунізації не хворіє, тоді лікар виписує рецепт на препарат. Його потрібно показати в аптеці та сплатити половину вартості за вакцину. 

Щеплення від грипу бажано робити всім, але в першу чергу воно необхідне дітям, медпрацівникам, вагітним, людям у віці від 60 років, вчителям, працівникам комунальних служб та інших професій, які спілкуються з великою кількістю людей, а також тим, у кого є хронічні захворювання.

Лікарі вважають, що імунізуватись від грипу необхідно і тим, хто переніс коронавірус, адже ослабленим імунній та дихальній системам людини другу інфекцію буде перенести важко.

Актуальні новини Вінниці та області в нашому Telegram-каналі та на Facebook-сторінці

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *