5 кроків від «ЄС»: Порошенко у Вінниці представив план захисту громадян від кризи

Новини Вінниці Топ

Щоб захистити українців від економічної кризи держава має здійснити п’ять невідкладних кроків. Про це заявив п’ятий Президент України Петро Порошенко у Вінниці під час виступу на форумі «Від фундаменту державності до країни майбутнього», що зібрав місцевих депутатів, народних депутатів та партійців «Європейської Солідарності».

Лідер «ЄС» зазначив, що Україна отримала 2,7 мільярди доларів безоплатної допомоги від МВФ, а також може отримати транш на ще 700 мільйонів та макрофінансову допомогу від Євросоюзу на суму 600 мільйонів євро. Ці кошти, стверджує Петро Порошенко, мають бути направлені на оздоровлення української економіки, при цьому розподілити їх має Верховна Рада, як того вимагає Конституція.

Передусім, за словами п’ятого Президента, ці кошти мають бути спрямовані на підтримку населення.

«Є п’ять кроків, які необхідно вже зараз, не чекаючи бюджету наступного року, зробити. Це реально розраховані кроки із чітко вказаним джерелом фінансування», – сказав Петро Порошенко.

Для реалізації цих задумів фракція «ЄС» у Верховній Раді зареєструвала законопроєкт за номером   6006, який передбачає п’ять кроків для захисту українців від кризи:

  • Виплата у листопаді 13-ої пенсії для всіх, хто отримує пенсію нижче середньої, на що мають бути спрямовані 23,3 мільярди гривень;
  • Виплата боргів військовим та підвищення грошового забезпечення в армії – 10 мільярдів гривень;
  • Підвищення зарплат медикам, фінансування вакцинації та лікування від ковіду – 8,5 мільярди гривень;
  • Збільшення обсягу субсидій у державному бюджеті – 20 мільярдів гривень;
  • Захист громад від свавілля центральної влади, яка перекладає відповідальність за зростання тарифів на місцеву владу      

«Завдання, яке сьогодні є перед нами – захистити інтереси людини праці, захистити інтереси незахищених верств населення. Захистити так, як це ми робили, перебуваючи при владі», – підкреслив п’ятий Президент.

До слова, форум «Від фундаменту державності до країни майбутнього» зібрав депутатів «ЄС» у місцевих радах Вінниччини, народних депутатів, представників «Солідарної молоді» та місцевих партійців. Захід відбувся з метою обміну досвідом між депутатами та підбиття попередніх підсумків роботи.  

Актуальні новини Вінниці та області в нашому Telegram-каналі та на Facebook-сторінці

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *