На Вінниччині вшанували пам’ять Михайла Грушевського (відео)

Відео Новини Вінниці Топ

У селі Сестринівка, що неподалік від Козятина, відбулись урочистості до 155-річчя Михайла Грушевського. Саме тут видатний історик та політичний діяч провів своє дитинство.

Пам’ять видатного українця вшанували покладанням квітів. До заходу також долучились військові реконструктори, що приміряли на себе образи вояків УНР. Гостей урочистостей частували смаколиками.

Серед тих, хто вшанував Грушевського на землі, де він зростав та формувався як особистість, була і народна депутатка від партії «Європейська Солідарність» Софія Федина.

«Нагадаю слова Михайла Грушевського: не існує жодного «українського питання», існує сильний і самодостатній Український народ, а, отже, і сильна і самодостатня українська держава.

«Українське питання», «украинский вопрос» – так в імперіях завжди позиціонувалася присутність українців, яку завжди намагалися вирішити стиранням українців з нашої землі. Якщо ж у нас не «украинский вопрос», а український народ – самодостатній та сильний, це означає, що він має право на свою державність. А коли ми маємо державу – вона може захищати нас», – зазначила вона.

Детальніше про святкування 155-річчя з дня народження Грушевського – у сюжеті YouTube-каналу Вінниця.Now.  

Актуальні новини Вінниці та області в нашому Telegram-каналі та на Facebook-сторінці

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *