“Монобільшість” Вінницкої облради не підтримала масове заліснення неродючих земель

Новини Вінниці Топ

Вінницька обласна рада не підтримала два доповнення до Обласної програми досягнення оптимального рівня лісистості у Вінницькій області на 2012-2025 роки. Доповнення були внесені фракцією «Європейської Солідарності» та пропонували обстежити вирубані впродовж останніх п’яти років лісові ділянки в області, а також провести масове заліснення непридатних для ведення господарства земель.

Пропозиції підтримали 42 депутати, чого не вистачило для ухвалення рішення.

«Наша фракція підняла два питання. Перше: створити робочу групу, яка б обстежила ділянки, які вирубувались впродовж п’яти останніх років. Після вирубки має відбуватись заліснення, і нам цікаво, чи ці ділянки дійсно заліснені. І друга наша пропозиція: на рівні області звернутись до всіх об’єднаних громад, щоб вони передали всі непридатні для сільськогосподарської діяльності території для заліснення. Коли їдемо по області, ми ж бачимо, що рельєф місцевості різний, і не всюди можуть проїхати трактори для роботи на землі. От там, у яругах, ми пропонуємо провести масове заліснення», – розповів нашому виданню голова фракції «Європейської Солідарності» в обласній раді Андрій Гижко.

Для того, щоб ухвалити доповнення до програми заліснення, в облраді не вистачило трьох голосів.  

«На жаль, нам не вистачило три голоси. Їх не дали депутати фракції більшості – «Української стратегії Гройсмана. Мабуть, вони не зацікавленіу впровалдженні європейських підходів у лісокористуванні», – зазначив Андрій Гижко.

Незацікавленність органів місцевої влади у відновленні лісів Вінниччини підтвердив і виконуючий обов’язки заступника начальника Вінницького обласного управління лісового та мисливського господарства Ігор Мельник. За його словами, наразі статегічний напрямок програми збільшення рівня лісистотсті не виконується: програмою заплановано висадження 800 гектарів лісів щороку, фактично ж створюється 20-30 гектарів лісу на рік.

«Технічно ми готові висаджувати щороку більше тисячі гектарів дерев. Однак, проблема у тому, що місцева влада не зацікавлена у виділенні земель під заліснення. Нові ліси утворюються на малопродуктивних та деградованих землях, не придатних для сільськогосподарської діяльності, однак місцеві органи влади не зацікавлені їх нам надавати», – заявив Ігор Мельник під час доповіді в обласній раді.

Як стверджує Андрій Гижко, самі лісівники визнають, що програма заліснення області виконана лише на 3%. При цьому трапляються кричущі випадки махінацій з лісами, незаконною вирубкою лісів, порушення лісокористування.

До слова, Обласна програма досягнення оптимального рівня лісистості у Вінницькій області на 2012-2025 роки була затверджена рішенням 8 сесії обласної Ради 6 скликання від 23 грудня 2011 року. Програмою передбачається збільшення лісистості Вінницької області до рівня європейських стандартів.

Так, за європейською нормою, лісистість області має складати не менше 18% від загальної площі, тоді як наразі вона складає 13,6%. За словами Ігоря Мельника, для того, щоб площа лісів на Вінниччині відповідала нормі, обласному лісгоспу необхідно висадити 30 тисяч гектарів дерев.

Актуальні новини Вінниці та області в нашому Telegram-каналі та на Facebook-сторінці

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *