На Вінниччині зросли ціни на харчі, а взуття та одяг подешевшали

Новини Вінниці

У січні 2021 року споживчі ціни на продукти харчування та безалкогольні напої у Вінницькій області зросли  на 1,4% у порівнянні з груднем 2020-го. Також зросла вартість послуг ЖКГ, а от одяг та взуття подешевшали.

Як йдеться у повідомленні управління статистики Вінницької області, ціни на продукти харчування та безалкогольні напої зросли в середньому на 1,4%. Найбільше подорожчали яйця – на 10,2%. Ціни на цукор, овочі, соняшникову олію, кондитерські вироби з борошна, м’ясо птиці, борошно пшеничне, масло, сир і м’який сир та хліб виросли на 8,2 – 0,7%.

Алкоголь та тютюнові вироби виросли в ціні на 0,2%,  що пов’язано з подорожчанням тютюнових виробів на 0,9%.

Одяг і взуття подешевшали на 3,6%, у т.ч. взуття – на 4,4%, одяг – на 2,9%.

В середньому на 1,4% зросли ціни на житло, воду, електроенергію, газ та інші види палива. В основному подорожчання відбулось через підвищення тарифів на електроенергію на 36,6%, каналізацію – на 15,0%, водопостачання – на 4,3%. Водночас, на 10,1% відбулося зниження цін на природний газ.

Ціни на транспорт зросли на 0,5% в першу чергу за рахунок подорожчання палива та мастил на 2,7%. Водночас на 0,5% подешевшав проїзд у залізничному пасажирському транспорті. У сфері освіти ціни зросли на 1,9%, що пов’язано з підвищенням плати за утримання та виховання дітей у дошкільних закладах на 17,7%.

У нашого сайту тепер є Telegram

Також запрошуємо на нашу Facebook-сторінку

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *