Вінничани зможуть безплатно проходити ранню діагностику новоутворень з наступного року

Новини Вінниці

У 2020 році рання діагностика новоутворень буде для українців безоплатною, Національна служба здоров’я України оплатить лікарням ці послуги за підвищеним тарифом. Про це повідомила прес-служба НСЗУ.

  • Інструментальні дослідження для ранньої діагностики новоутворень – мамографія, гістероскопія, езофагогастродуоденоскопія, колоноскопія, цистоскопія та бронхоскопія – визначено пріоритетними послугами та будуть безоплатними для українців. На це у програмі медичних гарантій, що у повному обсязі запрацюють у 2020 році, виділено близько 1 мільярда гривень, – йдеться у повідомленні.

У НСЗУ уточнили, що на інструментальні дослідження для ранньої діагностики новоутворень слід обов’язково мати направлення від сімейного лікаря або іншого лікуючого лікаря.

  • Підставою для проведення безоплатних інструментальних досліджень є й вік пацієнта. Мамографія призначається жінці від 40 років та старше, гістероскопія – від 50 років та старше. Езофагогастродуоденоскопія, цистоскопія, бронхоскопія для пацієнтів від 50 років і старше, колоноскопія – від 40 років і старше. Ендоскопія буде кількох видів, зокрема, діагностична, з забором аналізу біопсії та з лікувальною маніпуляцією. Гістологічні обстеження теж входять у вартість, тобто будуть безоплатними для пацієнта. Усі обстеження будуть проводитися із дотриманням стандартів знеболення,- пояснили в НСЗУ.

Джерело: УНІАН

1 коментар на “Вінничани зможуть безплатно проходити ранню діагностику новоутворень з наступного року

  1. Чому для інших вікових груп обстеження платне? Чи може відмінили Основний Закон – Конституцію України – ст. 49 – про безоплатне лікування хворих?

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *