Бельгійський науковець розповість вінничанам про вплив картин Брейгеля та Босха на мозок

Новини Вінниці

Ян де Маєр – бельгійський нейробіолог і мистецтвознавець, приїде до Вінниці із лекцією «Брейгель, Босх і наші нейрони: як мозок реагує на живопис». Зустріч відбудеться 6 листопада у Креативному просторі «Артинов». Початок о 18:00.

Вчений розповість, як мистецтво впливає на наш мозок, чому мільйони людей захоплюються одними й тими ж картинами та виокремлюють їх з-поміж інших як шедеври.

  • Багато хто з нас, напевне, ставив собі питання, чому саме творіння Брейгеля, Босха, Рубенса, Моне, Маргіта, Дюшана, Ворхла приковують до себе погляди мільйонів. Чому картини цих митців виділяються з-поміж інших і спричиняють вибух емоцій? Що відбувається у нашому мозку, коли ми на них дивимось? Що змушує нас усвідомлювати: перед нами справжній витвір мистецтва? Наскільки це об’єктивно, що одні картини — це шедеври, а інші — ні? На всі ці питання відповість Ян де Маєр,зазначають у міській раді

Дослідження бельгійського нейробіолога та мистецтвознавця сфокусовані на вивченні фізіології мозку й емоцій людини, яка споглядає мистецтво. Лекція проводиться англійською мовою з послідовним перекладом.

Відвідувачам слід пройти попередню реєстрацію.  

Довідка: Ян де Маєр — бельгійський мистецтвознавець, куратор музейних виставок, організатор численних семінарів, журналіст і нейрохірург, арт-дилер, колекціонер фламандського живопису, член Бельгійської палати експертів, почесний член ради CINOA, професор університету мистецтва та дизайну міста Клуж-Напока, Румунія.

Ян де Маєр заснував власну галерею ще 1973 року. Наразі вона знаходиться в Брюсселі та спеціалізується на роботах стародавніх майстрів. 

У 2011 році отримав ступінь доктора наук, захистивши дисертацію за темою «Нейробіологія та знавецтво», яка є унікальною та розкриває характер впливу шедеврів мистецтва на функціонування мозку. 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *