Асоціація міст України: Вінницькі громади у 2020 році можуть збідніти на понад 290 млн грн

Новини Вінниці

У Верховній Раді України група народних депутатів на чолі з Зіновієм Андрійовичем зареєструвала розроблений Асоціацією міст України проєкт Закону України «Про внесення змін до Бюджетного кодексу України (щодо зарахування частини акцизного податку з виробленого в Україні пального та частини акцизного податку з ввезеного на митну територію України пального до місцевих бюджетів у 2020 році)». Цей законопроєкт №2231 передбачає, що частину акцизного податку з пального зараховуватимуть до місцевих бюджетів і в 2020 році.

Як відомо, в межах бюджетної децентралізації  кілька років тому акциз із пального почали зараховувати у бюджети громад. Цей акциз – не лише інструмент боротьби з тінізацією у сфері обігу пального (яка до його запровадження складала 30%), а й джерело доходів громад для реалізації соціальних проектів – будівництва нових шкіл та дитсадочків, ремонту доріг, мостів, облаштування вулиць тощо. Цей ресурс дуже важливий для місцевого самоврядування, оскільки окремим громадам саме акциз із пального приносить до 50% доходів у місцеві бюджети.

На Вінниччині, за інформацією регіонального консультанта з бюджетних питань Ігоря Вернигора, місцеві бюджети можуть недорахуватися понад 290 мільйонів гривень. Втрата спроможності для громад означає повний відкат реформи з децентралізації!

АМУ застерігає, що якщо законопроєкт №2 231, який розробила Асоціація, не ухвалять, із 2020-го громади щорічно втрачатимуть від 7,7 млрд грн на рік, що значно їх послабить і, насамперед, постраждають малі міста та ОТГ.

Втрата спроможності для громад означає повний відкат реформи з децентралізації! Асоціація міст України  закликає зберегти місцевий акциз із пального!

За інформацією Вінницького регіонального відділення Асоціації міст України

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *