Голова Вінницької ОДА Владислав Скальський про «формулу Штайнмаєра»: «Це єдиний механізм, за яким ми сядемо за стіл переговорів»

Новини Вінниці

Сьогодні, 7 жовтня, голова Вінницької ОДА Владислав Скальський на своїй сторінці у Фейсбук висловив свою думку щодо «формули Штайнмаєра»  та доцільності її застосування. Зокрема, пан Скальський написав:

 • Тема домовленостей за «формулою Штайнмаєра» сьогодні на слуху чи не в кожного. Реакція як українського, так і світового суспільства на результати даних намірів неоднозначна. По-різному сприймають цю схему вирішення конфлікту й жителі Вінниччини.
  Але!!!
  Ми маємо чітко розуміти, що це – єдиний механізм, за яким ми сядемо за стіл переговорів, аби припинити війну. Відновлення перемовин в Нормандському форматі БЕЗ врахування цієї формули НЕМОЖЛИВЕ!
  Варто знати, що «формула Штайнмайєра»:
  – НЕ передбачає, що Україна визнає анексію Криму і відмовляється від Донбасу;
  – НЕ передбачає, що вибори на Донбасі пройдуть «вже завтра»;
  – НЕ передбачає, що вибори на Донбасі відбудуться під дулом кулеметів.
  «Формула Штайнмайєра» каже лише про одне: коли і за яких умов має запрацювати «закон про особливий порядок місцевого самоврядування в окремих районах Донецької і Луганської областей».А це можливо після проведення там місцевих виборів, які відбудуться за Конституцією України і відповідно законодавству України. А також після публікації звіту ОБСЄ про те, що вибори відбулись відповідно до міжнародних демократичних стандартів.
  З ЦИМ, І ЛИШЕ З ЦИМ ПОГОДИЛАСЯ УКРАЇНА У МІНСЬКУ!
  Ми НЕ підписували жодних спільних угод із ДНР і ЛНР!
  Отже, ніяких виборів за наявності на цих територіях військових або озброєних осіб — з боку Росії чи невизнаних територій — бути не може. Новий Закон розроблятиметься Парламентом у тісній взаємодії із суспільством. Остаточно формула врегулювання на Донбасі буде визначена на зустрічі у Нормандському форматі, яка має відбутися найближчим часом.
  Позиція нашого президента Володимира Зеленського під час даних перемовин: повернення людей, українських територій, наших полонених і, головне — повернення миру! Шлях до миру не буде швидким. Він буде довгим і складним. Ми повинні пройти його разом. І тут нам потрібна єдність, стриманість та зваженість! В питанні миру вони необхідні, як повітря!
  Саме сьогодні, 7 жовтня, мало б розпочатися розведення військ на ділянках у Золотому та Петрівському. Але бойовики обстріляли ці населенні пункти. Тому українська сторона чекатиме семиденного періоду без порушень режиму тиші, який покаже серйозні наміри сторін і готовність до подальших кроків.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *