«Палітра націй»: інтеркультурний weekend влаштували в Брацлавській ОТГ на Вінниччині

Новини Вінниці

Брацлавська  ОТГ започаткувала унікальний інтеркультурний фестиваль «Палітра націй» – у рамках  проекту  програми Уряду та Міністерства культури України «Малі міста – великі враження». У  Брацлавської  селищної громади  – багате історичне минуле та поліетнічна культура, тому  серед пріоритетів розвитку території – відродження історичних пам’яток, розвиток етнічних спільнот  та зростання громади на платформі  культури та туризму.

  • Фестиваль ми  поділили на дві частини. Спочатку проводимо  наукову конференцію з питань місця, ролі  та  історії Брацлавщини в Україні.  У нас – багата історія, традиції, є чим поділитись.  Тож  мета заходу – це поговорити про нашу ідентичність, визначити унікальність  нашого краю. У старовинному  будинку  Шойхета, де проходить конференція, ми підготували виставку історії та  побуту різних епох. Ці моменти, унікальні речі  потрібно берегти, відроджувати у пам’яті людей і передавати наступним поколінням, адже  це фундамент для зростання Брацлавської громади. А вже для наступного дня  підготували локацію в центрі  селища, де будуть представлені  всі  наші етнічні спільноти, які покажуть національні традиції, світлини одяг, побут, страви, культуру. Запросили творчі колективи з усієї області,  відомих артистів, а також  влаштували для учасників фестивалю  розважальну програму з численними  атракціонами  та  польотами на повітряній кулі.  Хочемо, щоб це свято запам’яталось. На мою думку,  фестиваль може стати не тільки традицією,  й візитівкою громади  і майданчиком для співпраці  мешканців, підприємців  та гостей громади, – розповів  голови ОТГ Віталій Мазур.

Голова Брацлавської ОТГ активно підтримує реформу з децентралізації та сподівається на успішне її завершення. На думку Віталія Мазура, який обіймає і посаду голови Вінницького осередку Асоціації  ОТГ, головна цінність реформи полягає в залученні людей до розвитку територій та  усвідомленні ними  можливостей змінювати свою громаду.

У  регіональній науково-практичній  конференції “Брацлавщина в історико-культурному просторі Східної Європи”, що проходила в рамках фестивалю,  взяли участь представники наукової школи Донецького національного університету ім.Василя Стуса, Вінницького обласного краєзначого музею,  освітян громади,  етнічних  та релігійних спільнот  Вінниччини, громадськість.

Як повідомила Вероніка Мельник,  спеціаліст відділу культури, молоді і туризму Брацлавської селищної ради та активна організаторка фестивалю,  в ході підготовки  заходу  науковці висловили  зацікавленість у подальшій співпраці з громадою.

Під час конференції учасники поділились науковими розробками  та  дослідженнями з  історії Брацлавської громади та перспектив розбудови ОТГ на фундаменті історико-культурної спадщини.  Модератором зустрічі  виступив Антон Кухлєв –   начальник відділу проектної діяльносі та міжнародної співпраці Брацлавської селищної ради, канд.історичних наук. Думками про місію конференції та перспективи розвитку ОТГ поділилась Ірина Яригіна, викладач історії ЗОШ І-ІІІ ст. гімназії Брацлавської ОТГ:

  • Фестиваль і конференція  має надзвичайно важливе значення для ОТГ.  Це  тільки перший крок,  адже ми повинні розповісти людям про їх минуле і дати поштовх для подальшої розбудови громади. Ми хочемо залучити  науковців, спонсорів, дослідників, щоб донести до людей,  у якому прекрасному місці ми живемо, які історичні постаті тут народились.  Їх навіть через обмеження в часі конференції важко всіх перерахувати.  Сьогодні  варто  працювати на розвиток, щоб молодь залишалась в ОТГ.  У нас є стратегічний план розбудови громади , документ нам допоміг розробити Вінницький ЦРМС Програми « ULEAD з Європою», зокрема  Юрій Войціцький  – радник з регіонального розвитку Центру. Він  і по-сьогодні продовджує опікуватись громадою та вболіває за наші здобутки.  Ми вже почали реалізувати стратегію і хочу сказати, що жодне село у складі ОТГ не пожалкувало про обєднання, сподіваємось на подальше зростання, адже історія – це ми сьогодні.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *