Протягом року четверо вінничан захворіли на ботулізм

Новини Вінниці

У Вінницькій області впродовж поточного року зареєстровано 4 випадки захворювання на ботулізм. Випадки реєструвались у Козятинському, Вінницькому, Муровано-Куриловецькому районах та місті Тульчин. Тричі джерелом хвороби були гриби консервовані домашнього виготовлення, і одного разу – рибні консерви домашнього виготовлення.

У Держпродспоживслужбі нагадують, що ботулізм – харчове отруєння, зумовлене споживанням продуктів, в яких накопичилися ботулотоксини. Перші симптоми захворювання найчастіше виникають через 7-24 години після споживання зараженої їжі. Серед них: порушення близького зору, двоїння в очах, сильно виражена сухість у роті, підвищена стомлюваність, м’язова слабкість, запаморочення, короткочасні ознаки ураження травної системи (нудота, блювання, послаблення випорожнень), а потім – стадія парезу кишечнику (здуття живота, закреп), ураження м’язів шиї та кінцівок.

Аби вберегтись від ботулізму, у відомстві рекомендують:

  • не брати в дорогу та на відпочинок продукти, що швидко псуються;
  • швидкопсуючі продукти зберігати тільки в холодильнику та обов’язково дотримуватись термінів їх реалізації;
  • ретельно проварювати/тушкувати/просмажувати харчові продукти, особливо консервовані, безпосередньо перед вживанням. Залишки їжі на наступний день перед вживанням обов’язково прокип’ятити чи протушкувати;
  • сирі і варені продукти при приготуванні їжі обробляти окремим розроблювальним інвентарем (ножі, дошки);
  • захищати харчові продукти і продовольчу сировину від випадкових забруднень, зберігати їх у закритому посуді;
  • не купувати продукти харчування на стихійних ринках з рук у приватних осіб.

Медики наполягають: у випадку виявлення перших ознак харчового отруєння не слід займайтись самолікуванням.Відчувши симптоми, слід терміново звернутись до найближчої лікувальної установи за допомогою медпрацівників.

Додамо, що загалом перші 6 місяців 2019 року в Україні зареєстровано 56 випадків захворювання на ботулізм, в результаті чого постраждало 63 особи, 4 з яких померли. В порівнянні з минулим роком, кількість випадків збільшилася на 15. 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *