На вкритому снігом острові в океані знайшли озеро рідкої лави

Новини Світу

Супутникові спостереження показали, що на віддаленому, вкритому снігом острові Сондерс у крайній Південній Атлантиці, в кратері діючого вулкана гори Мішель зберігається стабільне озеро рідкої лави. Про це пишуть британські геологи в статті, опублікованій в Journal of Volcanology and Geothermal Research, передає Naked Science.

Попри регулярну появу в художніх та документальних фільмах, лавові озера утворюються дуже рідко. Більш ніж півтори тисячі вулканів Землі вони є лише у восьми: на Ньїрагонго в Конго, Ерталє в Ефіопії, Еребусі в Антарктиді, гавайському Ясурі, у Амбріми на островах Вануату, Масаї в Нікарагуа, плюс озеро, виявлене на острові Сондерс.

За оцінками вчених, температура його озера лави досягає 1280 °С, а розміри – від 90 до 215 метрів.

Вперше ознаки існування лавового озера були помічені на супутникових знімках ще в 1990-і, проявившись температурними аномаліями. Однак підтвердити ці спостереження не вдавалося: район Південних Сандвічевих островів важкодоступний і віддалений від областей, що цікавлять навіть супутники зондування Землі. До найближчої суші – Фолклендів – звідси понад 1500 кілометрів.

Схили кратера покриті товстим шаром льоду і снігу, а над вершиною постійно клубочиться дим. Лише об’єднавши знімки, отримані зондами Landsat, Sentinel-2 і ASTER, вченим вдалося отримати дані з потрібною роздільною здатністю.

Джерело: УНІАН

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *