Комітет з ПЕК ВР вимагає скликати Координаційний центр щодо запуску нового ринку електроенергії

Новини Вінниці Статті

Комітет Верховної Ради України з питань паливно-енергетичного комплексу ядерної політики та ядерної безпеки вернувся до прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана з проханням оперативно скликати Координаційний центр щодо забезпечення запуску нового ринку електроенергії. Парламентський комітет направив прем’єру відповідний лист. Про це на своїй сторінці в мережі Facebook  заявив в.о. голови комітету Олександр Домбровський.

Парламентарій  зазначив, що новий ринок електроенергії повинен запрацювати 1 липня цього року, однак ще є низка питань, які необхідно оперативно вирішити протягом двох місяців:

  • Сьогодні в секторі електроенергетики України є багато проблемних питань, які накопичуються і вимагають негайного вирішення. Зокрема: забезпечення повноти розрахунків споживачів електричної енергії, в тому числі – державних шахт, підприємств водопостачання і водовідведення, вдосконалення правовідносин між учасниками ринку електричної енергії України; запровадження механізмів погашення заборгованості, яка утворилася на оптовому ринку електричної енергії України; забезпечення надійного та безпечного постачання електричної енергії споживачам.

Олександр Домбровський також додав, що Комітет підготував пропозиції щодо вирішення існуючих питань і вже втретє звертається до Володимира Гройсмана.

Нагадаємо, раніше міжнародне співтовариство висловило занепокоєння гальмуванням запуску нового ринку електроенергії і закликало оперативно провести засідання Координаційного центру з впровадження нового ринку електроенергії. Глава представництва Європейського союзу в Україні Хюг Мінгареллі, директор Європейського Енергетичного Співтовариства Янеса Копача, Голова представництва Європейського інвестиційного банку (ЄІБ) в Україні Жан-Еріка де Загороди, керуючий директор ЄБРР у країнах Східної Європи та Кавказу Маттео Патроні, директор Місії USAID в Україні Сьюзан Фріц спільно направили лист Володимиру Гройсману, голові комітету Верховної Ради з ПЕК Олександру Домбровському, віце-прем’єр-міністрові Володимиру Кістіону, міністру енергетики Ігорю Насалику, міністру фінансів Оксані Маркарової, голові НКРЕКП Оксані Кривенко.

За матеріалами: dt.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *