Вінницьким нумізматам: із 15 квітня вводиться в обіг монета “Холодний Яр”

Новини Вінниці

Національний банк України з 15 квітня вводить в обіг пам’ятну монету номіналом 5 гривень “Холодний Яр”. Про це повідомила прес-служба фінрегулятора.

У НБУ зазначили, що монета виготовлена з металу нейзильбер.

  • Присвячена історичній місцевості, сповненій славними козацькими традиціями, у центрі якої розташована одна з її окрас – Свято-Троїцький Мотронинський монастир. Холодний Яр – реліктовий лісовий масив (Кам’янський район Черкаської області), де серед пам’яток природи найвідомішою є тисячолітній дуб, названий на честь Максима Залізняка… Ця територія зберегла багато археологічних пам’яток різних епох. Саме з Холодного Яру навесні 1768 року почався соціальний та національно-визвольний рух 1768–1769 років у Правобережній Україні – Коліївщина. У 1840-х роках тут побував Тарас Шевченко, який згадує про Холодний Яр у поетичних творах “Гайдамаки” та “Холодний яр”. У 1919–1922 роках під прапором Української Народної Республіки діяли повстанці Холодноярської Республіки, – розповіли у Нацбанку.

На аверсі монети розміщено малий Державний Герб України, а на реверсі монети – композицію, що символізує реліктовий ліс.

  • Угорі і внизу з ракурсу погляду людини вгору зображено дерева, вершини яких тягнуться до жовто-зеленого кола у центрі монети, що символізує листя та сонце, ліворуч і праворуч – коні з вершниками, які символізують визвольну боротьбу часів гайдамаччини та Холодноярської Республіки, унизу серед дерев – Троїцька церква Мотронинського монастиря, – пояснили у Центробанку.

Джерело: УНН

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *