Вчені знайшли уцілілу шкіру динозавра

Новини Світу

Дослідники виявили шкіру динозавра всередині слідів завбільшки з один дюйм поблизу міста Джиньу в Південній Кореї. Це унікальна знахідка, тому що добре збережені м’які тканини древніх істот, такі як шкіра і кістки, не часто попадаються вченим. Насправді менш як 1% виявлених решток динозаврів містять такі матеріали.

Разом з тим, як пише Newsweek, міжнародна команда вчених на чолі з Кюнг-Су Кімом з Національного університету Чиньджу стверджує, що знайдені фрагменти шкіри «ідеально збережені».

  • Ми були дуже здивовані якістю збереження, особливо в таких невеликих слідах, – сказав співавтор дослідження Мартін Локлі з Університету Колорадо.
  • Фрагменти шкіри динозавра знаходили в різних місцях впродовж останніх років. Однак, ми повинні відрізняти такі зразки з тіл тварин, які були поховані в процесі скам’яніння, від тих, які лишилися від живих істот, коли вони ходили чи бігали, – пояснив вчений.

Вчені встановили, що знайденій шкірі 100 мільйонів років. Вона належала невеликому хижаку під назвою Minisauripus, який був завбільшки з чорного дрозда.

  • Сліди дуже схожі на скам’янілості деяких птахів і рештки шкіри з їхніх ніг. Цікаво, що добре вивчені сьогодні скам’янілості тих часів, здебільшого знайдені в Китаї, мали пір’я на більшій частині тіла, але не на ногах, як у сучасних птахів. Це каже нам, що ці невеликі хижі динозаври були дуже подібними до птахів, – пояснює Локлі.

Джерело: УНІАН

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *