Італія збирається розпродати свій золотий запас

Новини Світу

Правляча популістська коаліція у Сенаті Італії, яка складається з партій “Рух “5 зірок” і “Ліга”, підготувала законопроект, який дозволяє уряду продавати золотий запас країни. Про це повідомляє Reuters.

Італійська преса повідомляє, що уряд розглядає можливість використання частини золотих резервів, які перебувають у розпорядженні Банку Італії, для приборкання дефіциту бюджету в цьому році та уникнення запланованого підвищення ПДВ у 2020-му.

Крім того, нещодавно президент Італії Серджо Маттарелла підписав закон про зниження пенсійного віку та впровадження “базового доходу” для незаможних. 

Пенсійний вік в Італії буде знижений з 67 до 62 років, але тільки в разі трудового стажу не менше 38 років. Формула така: італійці отримають виплати, якщо їхній вік і стаж у сумі складають сто років. Чим старша людина, тим менший стаж їй потрібний. Наприклад, у 70 років знадобиться 30 років трудового стажу.

Крім того, в Італії запроваджується базовий місячний дохід у розмірі 780 євро на людину і 1032 євро на сім’ю. Його отримуватимуть незаможні громадяни і ті, хто довго не може знайти роботу.

Підраховано, що майже 5 млн бідних і безробітних італійців отримуватимуть допомогу від держави. За підрахунками економістів, дані заходи вимагають додатково 22 млрд євро.

За даними Всесвітньої золотої ради, Італія є третьою в світі за величиною золотих запасів після США і Німеччини. Золотий запас країни оцінюється в 2451,8 тонн.

Джерело: Укрінформ

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *