Громади з південних районів Вінниччини готуються до об’єднання

Новини Вінниці

Процеси децентралізації, об’єднання громад та впровадження секторальних реформ на території вінниччини продовжуються. Експерти Вінницького центру ровзитку місцевогоь смоврядування, що рацює за підтримки Програми « U-LEAD з Європою», особливу увагу приділяють інформуванню населення та  роз’яснювальній діяльності на місцях з метою підвищення мотивації мешканців населених пунктів області до створення об’єднаних територіальних громад.

Щотижнево, фахівці ВЦРМС проводять кілька зустрічей  з громадами в районах Вінницької області  і це підвищує рівень обізнаності населення про переваги децентралізації.

Директор Центру – Олег Левченко, експерт з децентралізації – Євген Шаповалов та експерт з муніципальних послуг Віталій Швець провели ряд інформаційних сесій в Тиврівському, Муровано-Куриловецькому та Могилів-Подільському районах Вінниччини.

«Незабаром  ЦВК буде прийнято постанову про призначення виборів в ОТГ і громади активізувались.  На сьогодні важливим є створення ОТГ в районах, де поки немає жодної об’єднаної громади – це с.Вендичани і с.Плоске, що знаходяться в різних районах та мають спільні межі, а також с.Лучинчик.  Громади були поінформовані про переваги об’єднання і за підсумками кількох зустрічей та останніх громадських слухань, більшість мешканців підтримала рішення про створення  Вендичанської  ОТГ в Могилів Подільському районі. Результативною  виявилась і зустріч з питань приєднання до  Гніваньської ОТГ Тиврівського району с. Селище, крім того – по даному питанню була проведена нарада із сільськими головами  щодо створення окремої Тиврівської ОТГ, які за перспективним планом  мають стати спроможними громадами.  Інформування громади с. Моївка про переваги приєднання  вже дало певний результат – за підсумками чергової сесії депутатів сільської ради,  населений пункт приєднується до Бабчинецької ОТГ, що створить потужну і економічно привабливу громаду на території Чернівецького району Вінницької області. В цілому, варто сказати, що  процес децентралізації незворотній і ті громади, що на початку року вагались,  сьогодні приймають рішення про приєднання та створення ОТГ. Водночас посилився спротив  з боку районного керівництва, крупнотоварних аграрних виробників, бізнесу,щомають значний вплив на депутатів і сільських голів та блокують прийняття рішень не дивлячись на думку людей. Разом з тим, життя показує, що бажання громади переважає негатив і об’єднання громад продовжується», – пояснив Євген Шаповалов, експерт ВЦРМС з децентралізації.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *