Посадові особи одного з товариств Вінниччини у 1999 році приватизували оздоровчий комплекс, що складався з адміністративних, лікувальних, спальних корпусів, їдальні, реабілітаційного центру, будинку культури та іншого майна загальною площею понад 21 тис м. кв.
Встановлено, що оздоровчий комплекс будувався за рахунок бюджетних коштів, належав державі і свого часу передавався організації профспілок лише в користування для оздоровлення працівників. Однак в подальшому міською радою одного з районів підприємству на комплекс видано правовстановлюючі документи.
Для недопущення незаконного відчуження державного майна, прокуратурою області протиправне рішення органу місцевого самоврядування оскаржено до суду.
І хоча рішенням господарського суду області позов задоволено, нормативний акт виконавчого комітету скасовано та визнано право власності на майновий комплекс клінічного санаторію за державою підприємство продовжувало безоплатно користуватись будівлями санаторію, не повертаючи його державі та ухиляючись від оформлення орендних відносин.
Для припинення безоплатного використання державного майна до господарського суду у квітні 2018 року подано позовну заяву про витребування майнового комплексу санаторію з чужого незаконного володіння.
Рішенням суду позов прокуратури області в інтересах держави в особі Фонду державного майна України до підприємства задоволено та витребувано з чужого незаконного володіння нерухоме майно, що належить державі.
За інформацією: Прес-служба прокуратури Вінницької області