У водоймах Вінниччини закінчився нерест, але обмеження для риболовлі є

Новини Вінниці

В період з 01 квітня по 09 червня Вінницьким рибоохоронним патрулем спільно з представниками поліції, екологічної інспекції та громадськістю було проведено 88 рейдів. В результаті проведених заходів викрито 301 порушення правил рибальства. З них 75 порушень були грубими, тобто з використанням заборонених знарядь лову. Також було зафіксовано 119 порушень любительського лову, 21 порушення, пов’язане з незаконним продажем риби та дев’ять порушень під час продажу заборонених знарядь лову. Крім того, складено 77 актів виявлення безгосподарського майна, згідно яких вилучено 170 незаконних знарядь лову.

«Протягом цього часу порушники завдали збитків рибному господарству на суму 48 497 грн. В ході проведених заходів інспектори вилучили у браконьєрів 396 кг водних біоресурсів та 102 заборонені знаряддя лову. А також затримали чотири транспортних засоби», – заявили в Управлінні Держрибагентства у Вінницькій області.

До суду передано 105 справ для притягнення винних осіб до адміністративної відповідальності згідно з чинним законодавством.

Так, 14 квітня було затримано грубого порушника на Іллінецькому водосховищі. Громадянин за допомогою п’яти сіток здійснював незаконний лов риби. При цьому браконьєр впіймав 121 екз. карася сріблястого, два екз. сома та по одному екз. судака і плітки. Завдані рибному господарству збитки склали 3502 грн. Іллінецьким відділенням поліції по даному факту відкрито кримінальне провадження за ч.1 ст.249 Кримінального кодексу України (незаконний рибний промисел).

П’ятого травня під час рейду патрулем було виявлено громадянина, який здійснював лов риби вудкою в забороненому місці. При цьому чоловік виловив вісім особин судака, загальною вагою 4 кг. Інцидент стався на р. Південний Буг в районі с. Тростянчик Тростянецького району. Збитки, завдані рибному господарству, становлять 4 080 грн.

Шостого травня інспекторами було зафіксовано ще одне порушення на р. Південний Буг в районі с. Сумівка. Двоє браконьєрів за допомогою двох сіток займалися незаконною риболовлею. В результаті порушники виловили 9 кг біоресурсів, а саме: 5 екз. сазана, 3 екз. судака, 6 екз. головня, 2 екз. сома, 15 екз. карася сріблястого, 10 екз. верховодки та одного окуня. Цього разу завдані збитки становлять 4 454 грн.

«Дев'ятого червня у водоймах області нерест закінчився. Проте деякі обмеження на вилов водних біоресурсів залишаються. Зокрема одній особі за добу дозволяється виловити не більше трьох кг риби та 30 раків на водоймах загального користування та до п’яти кг риби та 50 раків у водоймах, які закріплені за громадськими організаціями, а також там, де впроваджено платне рибальство», – зауважив керівник Управління Держрибагентства у Вінницькій області Олексій Ягельський.

Вінницький рибоохоронний патруль закликає громадян дотримуватись природоохоронного законодавства. У разі виявлення порушення – прохання терміново повідомляти за номерами телефонної «гарячої лінії» відомства: (0432) 67-12-40 та (0432) 67-12-34. Або на всеукраїнську цілодобову безкоштовну «гарячу лінію»: 0-800-50-52-50.

Довідкова інформація:

Залежно від ступеня завданих збитків за грубе порушення передбачена не тільки адміністративна, але і кримінальна відповідальність. Так, відповідно до ст.249 Кримінального кодексу України (незаконне заняття рибним промислом) передбачено штраф у розмірі від 1700 грн до 6800 грн або обмеження (позбавлення) волі на строк до трьох років з конфіскацією знарядь і засобів промислу та всього добутого.

За інформацією: Державне агенство рибного господарства

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *