У Києві пройшов XIV Український муніципальний форум

Новини України

XIV Український муніципальний форум  відбувся  18 червня у Києві. Це традиційний щорічнийзахід, який  є майданчиком для обговорення та обміну досвідом новацій  з розвитку місцевого самоврядування в Україні.

Форум пройшов за підтримки Королівства Норвегії та Проекту « Партисипативна демократія і обгрунтовані рішення на місцевому рівні», що реалізується Асоціацією міст України.

В роботі форуму взяли участь Президент України  Петро Порошенко, Надзвичайний і Повноважний Посол Королівства Норвегія  Уле Тер’є Хорпестада, народні депутати, серед яких – заступник голови Комітету Верховної Ради з державного будівництва, регіональної політики та місцевого самоврядування  Сергій Кудлаєнко,  мери міст та голови об’єднаних громад, керівники міжнародних програм та донорських організацій, експерти, науковці.

Відкриваючи  XIV Український муніципальний форум, Президент Петро Порошенко підкреслив підтримку децентралізації на всіх рівнях влади  та  висловив подяку Уряду Норвегії, Главі держави, посольству за допомогу  в реалізації реформи місцевого самоврядування та розвитку демократії в Україні.

З оглядом законодавчих ініціатив та правової підтримки  місцевого самоврядування виступив народний депутат, заступник голови Комітету з державного будівництва, регіональної політики та місцевого самоврядування Сергій Кудлаєнко.

«Більшість українських міст відчули переваги децентралізації, запроваджуються інноваційні методи управління, розбудовується інфраструктура, збільшується кількість об’єднаних громад,  місцева влада набуває нових повноважень. Сьогодні, в першу чергу , важливо забезпечити прозорий і професійний відбір службовців місцевого самоврядування,  а також підвищити їх мотивацію  працювати чесно та відповідально у виконавчих органах на місцях. Комітетом схвалено новий законопроект про службу в органах місцевого самоврядування і найближчим часом він буде  поданий на розгляд парламентом. Не менш важливими є питання розвитку демократії на місцях та залучення громадян  до управління територіями. Це залежить від представництва відповідних рад,  жоден населений пункт не має залишатись без обраного депутата. А це питання вдосконалення виборчого законодавства  та статусу депутатів місцевих рад, які  повинні відповідати перед виборцями  та бути незалежними від політичних впливів під час прийняття рішень», – пояснив під час дискусії Сергій Кудлаєнко.

В ході форуму учасники  поділились досвідом інноваційного управління та  розв’язання конкретних проблем забезпечення життєдіяльності територіальних громад в сучасних умовах.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *