У четвер, 22 березня, на базі підприємства «Вінницяоблводоканал» відбулося виїзне засідання Координаційної ради з питань місцевого самоврядування. Його учасники ознайомилися із роботою підприємства, оглянули диспетчерську водопровідну станцію, блок фільтрів на водонапірній станції №2 та лабораторію, приміщення якої збудоване ще у 1936 році.
Участь у засіданні взяли голова Вінницької обласної ради Анатолій Олійник, начальник КП «Вінницяоблводоканал» Олександр Чернятинський, депутати облради, голови постійних комісій та фракцій, керівники департаментів, голови сільських, селищних, міських об’єднаних територіальних громад.
Про технічний процес збору та очистки води розповів начальник водопровідної станції КП «Вінницяоблводоканал» Леонтій Каракулько. Інженер-технолог водопровідної станції КП «Вінницяоблводоканал» Володимир Григоренко розповів про те, як відбуває фільтрація води та її очистка.
Про лабораторні дослідження води на підприємстві розповіла начальник хіміко-бактеріальної лабораторії КП «Вінницяоблводоканал» Аліна Кравчук.
На пленарному засіданні Координаційної Ради обговорили забезпечення населення області якісною питною водою та хід виконання Обласної програми «Питна вода», яка розрахована до 2020 року.
У 2017 році в області виконані роботи на 8 об’єктах водопостачання на 4 млн гривень. Ці роботи виконувалися у м. Бар, с. Комарівці, Журавлівка Барського району, Курашівці, Михайлівці, Галайківці Мурованокуриловецького району та селищі Теплик, – повідомив Анатолій Олійник.
Під час обговорення виконання програми «Питна вода» виступили директор Департаменту житлово-комунального господарства, енергетики та інфраструктури ОДА, депутат обласної Ради Сергій Волков, директор КП «Вінницяоблводоканал» Олександр Чернятинський, голова постійної комісії обласної Ради з питань житлово-комунального господарства, енергоефективності та енергозбереження Андрій Ковальов, голова Барської районної ради Михайло Піддубний, голова Ямпільської районної ради Сергій Гаджук, Вапнярський селищний голова Олександр Горенюк, заступник голови КО «Обласний фонд сприяння інвестиціям та будівництву» Анатолій Рибак.
Зниження рівня грунтових вод в області призвело до зниження якості питної води. У Вінницькій області централізованим водопостачанням забезпечено 62% населення, а централізованим водовідведенням(каналізацією) лише 43%. Зі 1460 селищ в області централізованим водопостачанням забезпечені лише 350. З 2008 року протяжність водогонів в області зросла в 6 разів, а кількість свердловин на 22%. Сьогодні в області протяжність мереж водопостачання -2,5 тисячі кілометрів, тобто на 23% більше ніж у 2013 році. В області збільшується і протяжність водогонів, і кількість свердловин, але споживання води зменшується, – розповів Сергій Волков.
За його словами, у 2014 році на обласну програму «Питна вода» було виділено 860 тисяч гривень. У 2015- 2 млн 270 тисяч. У 2016- 5 млн гривень, а у 2017 – 6 млн на 8 об’єктів. Щоправда 2 млн гривень – не освоїли.
На засіданні Координаційної ради було прийнято рішення визначити перелік об’єктів централізованого водопостачання або водовідведення в області, які потребують реконструкції та капітального ремонту, визначити джерела фінансування проектів з водопостачання та водовідведення, в тому числі – за рахунок бюджетних позичок Обласної програми «Питна вода» за дольової участі місцевих бюджетів та коштів населення і розпочати їхню реалізацію.
Довідка. У 2017 році підприємство «Вінницяоблводоканал» придбало установку з приготування та дозування активованого вугілля та цеоліту для водопровідної насосної станції № 3 «П'ятничани». Така установка покращить якість питної води. Також «Вінницяоблводоканал» придбав екскаватор JCB 3-CX для оперативного вирішення питань, пов’язаних з виконанням поточних ремонтів та ліквідацією аварійних ситуацій. Придбано 12 насосних станцій (6 – з шафами керування) для встановлення на водопровідних та каналізаційних насосних станціях.
У планах «Вінницяоблводоканалу» – у 2018 році завершити реконструкцію дюкерного переходу від каналізаційної насосної станції №1А через Південний Буг. Вартість робіт – 19 млн грн. У 2017 році дюкерний перехід було частково відремонтовано на суму 8,7 млн грн за рахунок коштів обласного природоохоронного фонду. Серед запланованого «Вінницяоблводоканалом» на 2018 рік – реконструкція мережі каналізації діаметром 700 мм та самопливного каналізаційного колектору діаметром 800 мм по вул. Князів Коріатовичів у Вінниці. У планах «Вінницяоблводоканалу» – у 2018 році завершити реконструкцію дюкерного переходу від каналізаційної насосної станції №1А через Південний Буг. Вартість робіт – 19 млн грн. У 2017 році дюкерний перехід було частково відремонтовано на суму 8,7 млн грн за рахунок коштів обласного природоохоронного фонду. Серед запланованого «Вінницяоблводоканалом» на 2018 рік – реконструкція мережі каналізації діаметром 700 мм та самопливного каналізаційного колектору діаметром 800 мм по вул. Князів Коріатовичів у Вінниці.
За інформацією: Прес-служба КП «Вінницяоблводоканал»
Може “Як на Вінниччині ПОГІРШУЮТЬ якість питної води?”