Чоловік, засуджений на 3 роки за напад на вінницького журналіста Віталія Павловського, не відбуватиме покарання.
Так вирішив Вінницький міський суд, застосувавши до нападника Закон «Про амністію в 2016 році».
Сам журналіст, який став жертвою нападу, це рішення сприйняв спокійно. Відзначає, що для нього було важливо, аби нападника визнали винним (амністія не означає декриміналізацію), а чи відбуватиме він покарання в тюрмі – справа другорядна.
– Зважаючи на те, що в цього чоловіка двоє малолітніх дітей, а завдані ним травми були не настільки серйозними, цілком приймаю таке рішення суду, – повідомив у коментарі НСЖУ журналіст газети «RIA» Віталій Павловський. – Та й взагалі не знаю, як би міг жити з думкою про те, що через мене людина потрапила за ґрати. Звісно, він винен, він вчинив напад на журналіста під час виконання професійних обов’язків, кілька разів вдаривши мене. Проте час минув, травми загоїлися, а от ставлення по совісті навіть до таких людей ніхто не відміняв. Тому мене цілком задовольняє, як ця ситуація зрештою вирішилася.
Нагадаємо, в травні 2016 року журналіст газети «RIA» Віталій Павловський виконував редакційне завдання, частиною якого було спостереження за роботою патрульної поліції. Коли правоохоронці зупинили водія, Віталій розпочав зйомку, попередньо відрекомендувавшись журналістом. Та це не спинило пасажира автомашини, який ударив журналіста в обличчя й у груди.
Ця справа була кваліфікована за статтею 345-1 Кримінального кодексу (погроза або насильство щодо журналіста). Тоді Вінницький міський суд Вінницької області призначив покарання у вигляді трьох років обмеження волі. Наприкінці 2017 року рішення було змінено – винного звільнено від відбування покарання, проте не скасовано його провини.
Секретар Національної спілки журналістів України, правозахисник Валерій Макеєв відзначає, що саме у Вінниці вперше в Україні застосовано ст. 345-1 ККУ при кваліфікації злочину проти журналіста.
– І суд першої інстанції призначив покарання: 3 роки позбавлення волі. І лише згодом, після апеляційної скарги суд змінив рішення. Можна по-різному до цього ставитися, та рішення, як на мене, виважене. Насамперед, належна сатисфакція відбулась, – упевнений Валерій Макеєв. – Звичайно, в інших потенційних правопорушників острах щодо агресії проти журналістів, за наявності такого м’якого покарання, буде мінімальним. Та все ж особу притягнуто до кримінальної відповідальності, і, головне, кривдник визнав себе винним і примирився з постраждалим журналістом.
За інформацією: Служба інформації НСЖУ