П’ять хвилин у крижаній воді, переохолодження та клінічну смерть переніс 4-річний Максим із Рахнів Гайсинського району. Хлопчик ледь не загинув після катання з гірки – його санчата вилетіли на лід і провалились.
Невелика гірка біля мосту в центрі села – єдине місце, де взимку розважаються діти. Максимко сюди прийшов разом зі старшим братиком та друзями.
Коли хлопчик провалився під кригу, він був без свідомості, але все ще тримався за санки, – згадує 13-річний брат Артем. Не вагаючись він кинувся у крижану річку. Води було вище пояса. Але витягнути братика на ближчий берег він не міг – заважала течія, тому довелось проламувати кригу до протилежного.
Я підійшов до нього, подавав йому руку, але він вже наковтався води не реагував зовсім. Я заліз за ним в воду, підняв його, клав на лід, але куртка була тяжка і лід проламувався і я його виніс на той берег, – розповідає Артем Шевчук.
Він намагався робити братові штучне дихання, але нічого не виходило, тоді просто став кликати на допомогу. Почула його переселенка з Донецька Вероніка Носкова. Біля будинку із сусідом вона колола дрова. Жінка відразу кинулась до мосту.
Ми прибігли, роздягли хлопчика, зняли свій теплий одяг і стали його закутувати в теплі речі. Робили штучне дихання, серце намагались завести, бо вже слабо стукало, – говорить Вероніка Носкова.
Вона забрала Максима до себе додому. Хлопчик був уже синюшного кольору. Викликали фельдшера. Штучне дихання і масаж серця – перше, що стала робити Юлія Швець. Хлопчик почав відкашлювати воду. Без вагань вона поклала дитину у свою машину і повезла до районної лікарні. Каже, якби чекали швидку – врятувати Максима не вдалося б.
Дитина була в клінічній смерті. Його реанімували. Наковтався води і переохолодження. Температура тіла була 26,4, – згадує фельдшер Юлія Швець.
Мама Максима досі не може відійти від шоку. За життя дитини лікарі боролись увесь тиждень. Він був в реанімації – підключений до апарату штучного дихання. Зараз життю хлопчика нічого не загрожує.
Ми вже вдома. Нас виписали з лікарні. Були в реанімації, потім – в дитячій лікарні. Всім хто рятував дитину, я щиро дякую і бажаю людям ніколи не пережити того, шо пережили ми, – говорить мама хлопчика Олена Суховецька.
Разом з чоловіком вони виховують семеро дітей. Родина благополучна, діти – дружні й слухняні, у всьому допомагають батькам.
Хороші дітки, я не перебільшую, це дійсно так. Вони якщо граються, то разом, якщо працюють, то разом, – розповідає сільський голова Галина Штельмах.
За героїчний вчинок рятувальники нагородили Артема грамотою. А ще, підготували подання про присвоєння 13-річному хлопчику звання «Герой-рятівник року».
Грошовими преміями віддячили всім, хто допомагав рятувати Максима.