Громадські активісти закликали вінничан допомогти меру очолити рейтинг інноваторів

Новини Вінниці

Сьогодні, 21 грудня, у приміщенні вінницького Центру інновацій та підприємництва iHUB відбулась прес-конференція щодо акції «Підтримай Вінницю online!» за участі громадських активістів, які закликали всіх вінничан та друзів міста підтримати Вінницю у голосуванні за кращого мера-інноватора, яке триватиме до 11 січня на сайті «Української правди».

Це видання спільно з Міжнародним самітом мерів проводить завершальний етап, – online голосування, –  з визначення переможця рейтингу міських голів серед ТОП-5 фіналістів. Серед них – Вінницький міський голова Сергій Моргунов.

З 18 грудня розпочався фінальний етап спеціального проекту "Рейтинг українських мерів-інноваторів", мета якого – продемонструвати міста з населенням до 500 тисяч осіб, де найуспішніше впроваджуються інновації.

Визначення переможця рейтингу мерів-інноваторів, який ініціювали та проводять Міжнародний саміт мерів та Інтернет-видання «Українська правда», відбудеться за результатами он-лайн голосування на сайті видання.

За результатами попередніх етапів проекту до ТОП-5 мерів інноваторів увійшли: Вінницький міський голова Сергій Моргунов, очільник Тростянця (Сумської області) Юрій Бова, голова міста Долина Володимир Гаразд, Віталій Луков з Вознесенська та мер Житомира Сергій Сухомлин.

Наша ініціатива – це маленька громадська кампанія, яка триватиме до 11 січня 2018 року. Ми звертаємось не тільки до вінничан, а й усіх тих людей, які були у нас в місті та на власні очі бачили ті інновації, які є у Вінниці, та гарно працюють у нас. Звертаємось до всіх, хто хоче справжніх реформ та підтримує децентралізацію на місцях. Та, звісно, основну активність мають проявити вінничани. Вінниця має перемогти, і це справа честі кожного свідомого мешканця. Ми вважаємо, що цей статус інноваційного міста є справедливим для Вінниці, тому закликаємо вінничан це підтвердити, взяти свій гаджет та проголосувати, – зазначила одна із організаторів акції «Підтримай Вінницю online!» Христина Коваленко.

Я – студент Донецького національного університету. Якось так прийнято вважати, що інноваційність – це завжди ІТ- технології. Ми в минулому році виграли конкурс ІТ- проектів в сфері демократії, і зараз ми у Вінниці на етапі фінального впровадження сервісу. Це новий сервіс, яким ви зможете користуватися з 2018 року – додатки у смартфони, де ви зможете створювати звернення до «Цілодобової варти», матимете онлайн-чат з «Цілодобовою вартою».  Також можна буде читати новини, які ви оберете під час реєстрації. Це буде адресна інформація для кожного жителя. Більше року назад у нас була лише ідея, і ми вибрали саме Вінницю для її реалізації. Команда Вінницької міської ради повністю нас підтримала, і навіть двох студентів влаштували на роботу, – каже представник проекту INFORMER FOR CITIZENS Назар Дяків.

Ганна Воронюк, керівник громадського простору «Level 80», зазначила, що у Вінниці чимало інновацій впроваджується і для молоді.

Цього року ми мали можливість споглядати, як проводилися масштабні роботи у парках, на міських алеях. Важливим для молоді є те, що на вулицях міста встановили USB-зарядки для мобільних телефонів. Це величезні плюс для молоді, яка постійно «сидить» у гаджетах. Також додалося багато локацій для фотографування, адже зараз ера селфі. У Вінниці багато місця, де можна зробити гарні фото, наприклад, біля геометричної фігури на Київській та на проспекті Космонавтів. В кожній частині міста є така локація, яка заслуговує на увагу. Якщо говорити про креативні простори, то на них дійсно є попит. Молодь має, де реалізовувати свої творчі ідеї, виступати із своїми гуртами, проводити тренінги  та майстер-класи. Приємно, що міська влада це підтримує. Зовсім недавно відкрився  «Level 80» саме за підтримки  міської ради. І нас відрізняє від інших те, що у нас все безкоштовно. Ми всі робимо спільну роботу для покращення нашого міста, – говорить Ганна Воронюк.

Молоді громадські активісти також відзначили, що міська влада йде на діалог з громадою.

Міська влада велику увагу приділяє інноваціям у різних сферах життя міста. І саме головне, що у цьому є діалог з громадськістю, зі спільнотами – це форми опитування, голосування. Є можливість початківцям-промисловцям розпочати свій бізнес, створити нові робочі місця і нові можливості. Це теж інноваційний підхід у цій сфері. Якщо брати сферу ІТ-технологій, то розроблено і впроваджується концепція інноваційна технопарку. Сподіваємося, що до весною 2018 року почнеться практичне її впровадження. В технопарку буде приміщення, де можна буде розробляти нові гаджети, – розповів  Іван Полюкович, представник ІТ-кластеру у Вінниці.

Я є одним із співавторів і ініціаторів впровадження проекту по роздільному збору сміття у Вінниці в рамках ініціативи «Екологічне місто». Цей проект був запроваджений у місті у 2015 році. Ще одна із інновацій – це уже два роки поспіль у Вінниці проводиться аукціон проектів, в рамках якого реалізуються міські громадські ініціативи завдяки плідній співпраці з вінницьким бізнесом та міською владою. Це чудовий майданчик, де видно співпрацю влади, громади і бізнесу, – додала представник БФ «Подільська громада» Марина Сидоріна.

За інформацією: Вінницька міська рада

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *