У Вінниці показали, яким буде пам’ятник Небесній Сотні, де він стоятиме – вирішить міськрада (відео)

Відео Новини Вінниці

Сьогодні, 18 жовтня, у Вінниці представники родин Героїв Небесної Сотні, благодійних фондів «Подільська громада» та «Пам’яті Небесної Сотні» презентували проект пам’ятника полеглим учасникам Революції Гідності.

За основу вони пропонують взяти композицію київського скульптора Бориса Данилюка «Дерево свободи». Це – вишня, яка частково цвіте, а частина квітів – облетіла.  

Здавна вишня була символом життя, деревом сонця, це – символ дівчини, матері, символ Батьківщини. Квіточки на гілочках – це нові Воїни Світла, яких вона народжує, які будуть охороняти її і захищати цінності українського народу. А квіточки на штирях, які впали – це душі загиблих воїнів, душі Небесної Сотні, які віддали своє життя за вільну, соборну незалежну Україну, – говорить Борис Данилюк.

Квіток, що падають, на вишні буде 107 – саме стільки людей, за офіційними даними, загинуло на Майдані. На кожній з них буде написано ім’я Героя. А постаментом автор пропонує зробити карту України. Виготовлять її з нержавійки, як і штирі, на яких будуть закріплені квіти. Сама ж вишня та її цвіт будуть бронзовими.

Роботу над пам’ятником, каже Борис Данилюк, він вже розпочав.

Тим часом ініціатори встановлення пам’ятника почали організаційно-паперові справи. Голова Благодійного Фонду «Пам’яті Небесної Сотні» Андрій Павленко передав до міськради звернення, у якому  просить «виділити місце та дозволити встановити монумент Героям Небесної Сотні у Вінниці на площі Небесної Сотні, а також профінансувати частину будівельно-монтажних та вантажних робіт і робіт з оздоблення та облаштування території встановлення пам’ятного знаку у місті Вінниці».

Ми не наполягаємо, просто пропонуємо і думаємо, що пам’ятник Героям Небесної Сотні має стояти саме на площі Небесної Сотні. Ми маємо право пропонувати, – говорить Андрій Павленко.

За його словами, частину вартості робіт та матеріалів оплатять благодійні фонди «Пам’яті Небесної Сотні» та «Подільська громада», тобто для міста пам’ятник буде фактично подарунком.

Мама Героя Небесної Сотні вінничанина Максима Шимка Зоя Кузьменко каже, що родичам полеглих на Майдані варіант пам’ятника у вигляді вишні сподобався.  

Ми вирішили на зборах, що пам’ятник Героям Небесної Сотні повинен бути відокремленим від інших. А те, якого вигляду має бути пам’ятник, і де він буде встановлений – вирішувати громаді міста Вінниці. Це – основна концепція нашої громадської організації «Родини Небесної Сотні». Якщо подумати, то всі події в нас виходили з однієї площі… Але є активісти, які хочуть, щоб там був пам’ятник Тарасу Шевченку, – каже Зоя Кузьменко.

Людмила Полянська, мама загиблого на Майдані Леоніда Полянського зі Жмеринки також дякує ініціаторам за ідею пам’ятника у Вінниці. Каже, у Жмеринці ситуація гірша – там міська влада збирається встановити пам’ятний знак не в центрі міста, а на околиці, де його мало хто побачить.

Голова наглядової ради БФ «Подільська громада» Андрій Дручинський показав звернення від понад 20-ти громадських організацій Вінниччини, які підтримують ідею встановлення пам’ятника на майдані Небесної Сотні.  

Ми розраховуємо, що міська рада ухвалить позитивне рішення і пам’ятник зможемо відкрити до річниці Революції Гідності у лютому 2018-го року. Ми пропонуємо місце, але вирішувати буде міська рада, – говорить Андрій Дручинський.

Нагадаємо, ідею встановлення пам’ятника Героям Небесної Сотні у Вінниці на однойменній площі озвучили на загальноукраїнських зборах ГО «Родина Героїв Небесної Сотні».

Після того у Вінниці почались дискусії між прихильниками цієї ідеї та тими активістами, які вважають, що на площі має бути пам’ятник Тарасу Шевченку. 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *