Продовжується співпраця Вінницької обласної Асоціації органів місцевого самоврядування (ВОАОМС) з Корпусом Миру в Україні. Організація допомагає Асоціації з підготовкою навчальної програми для голів об’єднаних територіальних громад Вінниччини, а саме – із залученням міжнародних університетів та кращих фахівців зі світовим ім’ям.
3 липня за ініціативи голови Вінницької обласної Асоціації органів місцевого самоврядування Анатолія Олійника відбулась робоча зустріч з представником Корпусу Миру Кеном Міямото. Участь у ній взяли керівник Секретаріату ВОАОМС Віктор Вікалюк, перший заступник керівника секретаріату – завідувач Центру розвитку інвестиційної спроможності та залучення ресурсів Володимир Репей, заступник керівника-завідувач Центру промоції та міжнародних зв’язків Аліна Саволюк та працівники Секретаріату Асоціації.
Анатолій Олійник привітав волонтера Кена Міямото та подякував за допомогу та активну участь в роботі над проектом щодо навчань голів об’єднаних територіальних громад Вінницької області.
– Дякую, що допомогли систематизувати нашу роботу в цьому напрямку та шукаєте можливості співпраці. Сподіваюсь, що наша співпраця буде плідною та спільними зусиллями нам вдасться реалізувати низку проектів на Вінниччині.
Під час робочої зустрічі Кен Міямото повідомив, що тривають перемовини з провідними університетами США, а саме – з університетом Джорджиї. Викладачі закладу готові співпрацювати з ВОАОМС та нададуть всі необхідні навчальні матеріали. Найближчим часом планується проведення круглого столу з головами об’єднаних громад та викладачами університету Джорджиї, на якому закордонні спеціалісти матимуть змогу детальніше обговорити проблеми та формат проведення майбутніх навчань.
Крім того, налагоджуються контакти із Фундацією «Україна – США», основним напрямком діяльності якої є сприяння розвиткові демократії, ринковим реформам та розвитку прав людини в Україні. Також спікерами виступлять провідні фахівці з України: представники владних структур, профільних підрозділів, науковці, юристи, та громадські активісти.
Секретаріатом Асоціації вивчаються проблемні питання новостворених громад та розробляється тематика навчальних семінарів. Зазначимо, що голів новостворених громад навчатимуть як загальних речей (управління в період кризи, міжнародні відносини, процеси прийняття рішень, грантова діяльність), так і більш конкретних, що стосуються безпосередньо самої громади (роз’яснення законодавчих аспектів, управління відходами, формування бюджету, інші).