У четвер, 17 листопада, у Вінниці розпочала роботу науково-практична конференція у рамках освітнього Проекту «Школа ендокринолога» та заходів до Всесвітнього дня боротьби з цукровим діабетом.
Мета «Школи» – уніфікувати лікарські підходи до роботи з хворими на ендокринологічні недуги та попередження ускладень.
У програмі конференції – доповіді та практичні заняття від провідних вчених України та Європи. ЇЇ тематика є найбільш актуальною в контексті сучасної ситуації щодо ендокринної патології у Вінницькій області та України в цілому. Адже нині спостерігається зростання кількості людей із ендокринними захворюваннями, порушеннями обміну речовин та розладами харчування, – говорить головний лікар обласного клінічного ендокринологічного диспансеру Пилип Прудиус.
За його словами, протягом 2015 року кількість осіб, у яких зареєстровані хвороби ендокринної системи склала 16 % (у 2014 році – 15,5%; у 2013 – 15,3 %) від загальної кількості населення області. Показник поширеності ендокринної патології збільшився в порівнянні з аналогічним періодом минулого року на 3,5 %.
Серед ендокринних захворювань перше місце займає сумарна патологія щитоподібної залози – 43,2 %, друге місце – ожиріння – 30,6%, третє місце – цукровий діабет – 19,4 %, інші хвороби складають 6,8 %.
Фахівці наголошують на необхідності раннього виявлення ендокринної патології , що є пріоритетним завданням усіх рівнів надання медичної допомоги для зниження рівня смертності та раннього виходу на інвалідність. А для цього потрібно постійно навчати лікарів, особливо, первинної ланки.
Українська ендокринологія у жодному разі не поступається європейській, а професія лікаря вимагає постійного навчання, колективного підходу до вирішення проблеми. Лікарі Вінниччини якраз мають можливість якісно підвищувати свою професійну кваліфікацію,- підкреслила професор ВНМУ імені Пирогова Марина Власенко.
Участь у роботі конференції взяв також голова обласної ради Анатолій Олійник. Він розповів, що якраз готується до розгляду депутатами проект рішення про обласний бюджет на наступний рік, буде змінюватись і кілька профільних програм, тому пропозицій фахівців облрада буде прислухатися.
У нас є однозначна позиція, що та стабільна практика централізованої закупівлі інсулінів, яка досі була на Вінниччині, себе виправдала, і будемо все робити для її збереження, – сказав Анатолій Олійник.
Довідка. В Україні кількість хворих із цукровим діабетом складає біля 1 млн. 300 тис. чол. У 95% випадків це діабет ІІ типу. Головною проблемою цукрового діабету в нашій країні є пізня діагностика та низький рівень обізнаності хворих. На жаль у багатьох випадках це захворювання діагностується на тому етапі, коли вже сформовані складні незворотні ускладнення.
Щодо кількості пацієнтів із цукровим діабетом, існує так зване «правило половини»: із усіх хворих на цукровий діабет – лише 50% знають, що у них є діабет, лікування отримують лише 50% із встановленим діагнозом, з них тільки 50% намагаються досягти цільових показників лікування і лише 50% серед них його досягають. І як наслідок – зі всіх пацієнтів із цукровим діабетом лише 6% пацієнтів мають бажаний результат лікування.
За матеріалами: Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Вінницької ОДА