Штрафи за дрова: за яку кількість деревини на подвір’ї зібрались карати українців

Новини Вінниці

Законопроєкт, який передбачає кримінальну відповідальність за зберігання і збут дров без документів, а також суттєво збільшує покарання для паліїв, очікує на підпис президента

Так званий закон про дрова став надхненням до свіжих мемів у соцмережах. Однак жарти про дрова, які прирівняли до наркотиків, тож тепер за їх збут і зберігання каратимуть, зовсім не видаються смішними для тих, хто справді зробив запаси на зиму. Бо якщо людина виписувала дрова не через лісгосп, а купувала за оголошеннями, навряд чи вона має документи на них. “Еспресо.Захід” з’ясував, чи справді прийнятий законопроєкт передбачає кримінальну відповідальність за зберігання дров та яку кількість дров можна буде зберігати по подвір’ї, не боячись штрафів.

Які штрафи передбачені за зберігання деревини без документів

Верховна рада ще 10 жовтня ухвалила законопроєкт Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення та Кримінального кодексу України  щодо вдосконалення відповідальності за правопорушення у сфері  захисту рослинного світу, лісокористування та протидії незаконному обігу деревини. Відповідно до пояснювальної записки, основна мета документа – боротьба з незаконною вирубкою дерев. При цьому йдеться не лише про ліс, а про будь-які дерева, не залежно від того, де вони ростуть.

Відтак, якщо зміни набудуть чинності, то перевезення, зберігання, збут дерев, чагарників або деревини без документів, що підтверджують законність походження дерев, чагарників або деревини, або з такими документами, які підроблено, одержано незаконним шляхом або які містять завідомо неправдиві відомості, вчинені у значному розмірі, – каратимуться штрафом від двох тисяч до трьох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або обмеженням волі на строк до трьох років, або позбавленням волі на той самий строк.

Простіше кажучи, штрафи становитимуть від 34  до 51 тис. грн, якщо вартість деревини буде понад 30 280 грн.

Якщо ж вартість деревини перевищуватиме  90 240 грн, то порушника каратимуть штрафом від 170 тис. до 425 тис. грн або позбавленням волі від 5 до 7 років.

Для паліїв трави – щонайменше 51 тис. грн штрафу

Ще одне важливе нововведення у цьому законопроєкті – суттєве збільшення штрафів для паліїв.  Документ передбачає, що знищення або пошкодження лісу, зелених насаджень, стерні, луків, пасовищ, ділянок із степовою, водно-болотною чи іншою рослинністю вогнем або іншим загальнонебезпечним способом каратимуться штрафом від трьох тисяч до п’яти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 51 тис. грн до 85 тис. грн).

Якщо ж такі дії завдали істотної школи довкіллю, штраф становитиме від 91 800 грн до 153 тис. грн або обмеженням волі на строк від двох до п’яти років, або позбавленням волі на той самий строк. 

Джерело: https://zahid.espreso.tv/

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *