Кожна людина протягом життя відчуває ту чи іншу форму болю в спині, тому що цей відділ опорно-рухового апарату найчастіше піддається навантаженням. Хоча біль у попереку може бути досить виснажливою та болючою, приблизно в 90% випадків вона носить тимчасовий характер і зменшується без хірургічного втручання.
Для полегшення стану застосовують знеболювальні, наприклад, Диклоберл. Його можна придбати за посиланням: https://zdravica.ua/drugs/dikloberl , а також ознайомитись там із можливими показаннями.
Однак у 50% пацієнтів, які страждають на епізоди болю в попереку, протягом року виникають рецидиви. Захворювання вважається хронічним, якщо триває понад 12 тижнів.
Що болить?
Поперековий відділ хребта (нижня частина спини) складається з п’яти хребців (кісток) між ребрами та тазом. Хребці, які утворюють хребет ззаду, амортизуються невеликими дисками, розташованими між кожним з них і діють як амортизатори для кісток. Ці диски круглі й плоскі, з жорстким зовнішнім шаром (кільцем), який оточує желеподібний матеріал, званий ядром. Товсті зв’язки, прикріплені до хребців, утримують диски та хребці на місці. Інший важливий фіксуючий компонент — м’язи, які також відповідають за рухи.
Причини болю
Є кілька факторів, що провокують больовий синдром:
- • розтягнення і деформації;
- • травматичне пошкодження;
- • перелом;
- • грижа міжхребцевого диска;
- • радикуліт;
- • стеноз хребтового каналу поперекового відділу;
- • остеоартрит;
- • сколіоз.
Але в основному біль неспецифічний. Він викликан фізичним напруженням і перевантаженням структур попереку. Через навантаження болять м’язи, суглоби та зв’язки.
Як позбутися болю
Варіанти лікування включають фізіотерапію, вправи для спини, зниження ваги, ін’єкції стероїдів (епідуральні препарати), призначення нестероїдних протизапальних препаратів, голковколювання, реабілітацію та обмеження активності. Усі ці методи спрямовані на зняття запалення в спині та подразнення нервових корінців. Лікарі зазвичай рекомендують від чотирьох до шести тижнів консервативної терапії, перш ніж розглядати можливість хірургічного втручання.
У разі тривалих болів необхідно звернутися до лікаря за консультацією. Спеціаліст може призначити додаткові методи дослідження для діагностики (КТ, МРТ) — вони допоможуть встановити точний діагноз і визначитися з подальшою тактикою. Краще не займатись самолікуванням та звернутися за допомогою вчасно!