У будівлі садиби Львовича, за адресою вулиця Симона Петлюри, 15-А, відкриють комунальний заклад «Музей Вінниці». Такі плани викладені у проєкті рішення, що опублікований на сайті Вінницької міської ради.
Як зазначено у статуті майбутнього музею, метою його діяльності буде дослідження та популяризація історичного спадку, культурного ландшафту та соціально-економічного розвитку міста Вінниці та міської територіальної громади в минулому та сьогоденні, а також збереження, наукове дослідження, популяризація та експонування меморіальних, історичних, мистецьких і культурних пам’яток.
Зазначається, що на музей покладено завдання увиразнення образу Вінниці, виховання культури вінничанина, громадянина України та вивчення Вінниці в історії та культурі України.
Серед напрямків діяльності музею:
- культурно-освітня, навчально-виховна, комунікаційна, популяризаторська діяльність;
- науково-дослідна;
- експозиційно-виставкова;
- фондова (комплектування, облік і збереження музейних предметів);
- надання інформаційних та екскурсійних послуг;
- видавнича;
- консультаційна та експертна;
- рекреативна (дозвіллєва/розважальна) діяльність.
Будівлю, в якій розташується музей, було споруджено у 1913 році на замовлення купця 1-ї гільдії, власника чавуноливарного заводу «Молот», гласного Вінницької міської думи, відомого підприємця та благодійника Боруха Мошковича (Бориса Мойсейовича) Львовича. Архітектурні риси еклектики підкреслюють витонченість садиби, характерної для міст Причорномор’я.
У період, коли Вінниця виконувала роль тимчасової столиці УНР, впродовж лютого 1919 року, в стінах садиби містилося Міністерство пошт і телеграфів УНР, а з 7 травня до 19 червня 1920 року тут перебувала Військово-похідна та цивільна Канцелярія Головного Отамана Військ і Флоту УНР, Голови Директорії Симона Петлюри.
З 1921 році у будинку перебував політвідділ 24-ї Симбірсько-Самарської “Залізної” стрілецької дивізії Збройних сил України і Криму УСРР. А у 1932 році тут оселився Вінницький обласний комітет радіомовлення, який неодноразово змінював свою назву та діяв до 2018-го.
У 2017 році поблизу будівлі встановили пам’ятник Петлюрі.
У 2020 році Кабінет Міністрів передав споруду з державної власності у відання Вінницької міської ради.
Актуальні новини Вінниці та області в нашому Telegram-каналі та на Facebook-сторінці