Вінницькі студенти-журналісти протестували проти «фамільярного ставлення» завідувача кафедри

Новини Вінниці Топ

Випускники кафедри журналістики Вінницького державного педагогічного університету влаштували акцію проти виконувача обов’язків завідувача кафедри Володимира Каленича. Студенти стверджують, що викладач дозволяє собі «фамільярне ставлення» щодо них та закидають йому відсутність досвіду в журналістиці. Сам викладач каже, що конфлікт розслідуватиме спеціальна комісія та готовий захищати свою честь та гідність у суді.

«Ця людина булила нас»

Як пише «Детектор медіа», шестеро випускників кафедри журналістики вдягнули на вручення дипломів футболки із образливими цитатами Володимира Каленича. На футболках у студентів були написи: «я тобі не дарагая», «попрошу тримати вашу свободу слова при собі», «ваші емоції нікому не потрібні». 

За словами випускниці вишу Тетяни Олійник, спершу рух підтримало більше одногрупників, однак згодом вони відмовились від свого наміру, зокрема начебто через страх не скласти державні іспити. Тетяна розповідає, що залякувати прізвищем Каленича студентів почали ще під час вступу:

«Казали, що буде невесело.  А коли вступили, ця людина доводила нас до нервових зривів, булила нас».

Тетяна Олійник стверджує, що Володимир Каленич примусив одну з одногрупниць перейти на заочну форму навчання, «інакше викладач не закриє їй іспит. Дівчинку він залякував сильно  — вона навіть тікала з його пар».

Студенти також закидають Володимиру Каленичу, що він очолює кафедру журналістики, не маючи досвіду в цій професії. Каленич — кандидат філологічних наук і десять років працює на кафедрі журналістики.

 

«Я до студентів ставлюся доброзичливо»

Сам Володимир Каленич із у коментарі «Детектору медіа» сказав, що не погоджується з твердженням про фамільярне ставленн до студентів:

«Я до студентів ставлюся доброзичливо й завжди готовий до конструктивного діалогу, — сказав він. — А чому вони так несподівано й дивно вийшли на випуск в одязі з такими написами, я не розумію. Якщо когось щось не влаштовує, можна було б звернутись на кафедру, в деканат, у ректорат. Не потрібно публікувати на широкий загал такі суб’єктивні малочисельні думки».  

За словами викладача, він справді міг сказати щось некоректне на парах, але не надав цьому значення: 

«Це не моя постійна звичка. Я не погоджуюся з цим».

А на звинувачення у відсутності досвіду в журналістиці викладач відповів, що працював у газеті.

«Безпосереднього досвіду в журналістиці я не маю, але працював у газеті. Крім того, маю досвід і у внутрішніх газетах», – — пояснив він, пославшись на те, що журналістська освіта не обов’язкова для того, щоб працювати в медіа.

Також Каленич зауважив, що ніколи не змушував студентів переводитись на заочне, лише пропонував:

«Коли студенти не встигають у навчанні, бо працюють і не відвідують  занять, я пропоную таку альтернативу».

Наразі викладач розглядає можливість позову до суду щодо захисту честі, гідності і ділової репутації. За його словами, в університеті створили комісію, яка розбирається в суті конфлікту, однак про її склад Володимир Каленич не повідомив.

Актуальні новини Вінниці та області в нашому Telegram-каналі та на Facebook-сторінці

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *