Співробітники СБУ викрили керівництво одного із вінницьких підприємств на незаконному захороненні небезпечних промислових відходів. Щомісяця ділки несанкціоновано «закопували» майже 500 тонн токсинів на відкритій місцевості, неподалік від населених пунктів.
За повідомленням Управління Служби безпеки України у Вінницькій області, представники українського підприємства уклали договір з однією з російських компаній щодо очищення технічного гліцерину та вивезення готової продукції до РФ. Відходи ж «ділки» вирішили не утилізовувати, а зливати в ґрунти на орендованій в держави ділянці за межами Вінниці.
«Передбачалося, що шкідливі речовини, які утворюються у процесі технологічної обробки сировини, повинні утилізовуватися. Втім, ділки, з метою отримання надприбутків, приховано, без відповідних дозвільних документів вивозили їх на орендовану у держави ділянку за межами облцентру. При чому діяли вони протягом декількох років, постійно нарощуючи обсяги створення небезпечних відходів, що могло спричинити екологічну катастрофу», ‒ повідомляють в Службі безпеки.
Відтак, за результатами ініційованих СБУ лабораторних досліджень, у пробах з місць захоронення небезпечних відходів виявлено хімічні елементи, що забруднюють підземні води та ґрунти.
Під час обшуків в офісних приміщеннях учасників схеми правоохоронці виявили:
- документальні матеріали;
- чорнові записи;
- комп’ютерну техніку із доказами протиправної діяльності.
Крім того, спеціалісти Державної екологічної інспекції України зафіксували обсяги забруднення територій, а також інші грубі порушення чинного законодавства, про що складено відповідний акт. Вирішується питання щодо призупинення в судовому порядку діяльності підприємства.
У межах кримінального провадження, розпочатого слідчими органів безпеки за ст. 441 (екоцид) Кримінального кодексу України, тривають слідчі дії для притягнення до відповідальності осіб, причетних до правопорушення.
Довідково (за матеріалами порталу protocol.ua)
Стаття 441. Екоцид
Масове знищення рослинного або тваринного світу, отруєння атмосфери або водних ресурсів, а також вчинення інших дій, що можуть спричинити екологічну катастрофу, караються позбавленням волі на строк від восьми до п’ятнадцяти років.
Відео ‒ з Facebook-сторінки Управління СБУ у Вінницькій області
Актуальні новини Вінниці та області в нашому Telegram-каналі та на Facebook-сторінці