Кладовище у Немирові – місце, що стало останнім притулком для багатьох євреїв, ромів, військових, партизанів, православних священиків та інших громадян, страчених нацистськими загарбниками.
У вересні 1941 року в Немирові було розстріляно 3460 євреїв, а за місяць – ще 2680. Загалом, нацисти розстріляли 7785 жителів міста та сіл району. При цьому кладовище, на якому вони поховані, жодного разу капітально не реставрували.
Кілька років тому за ініціативи праведного рабина Міхаеля Шулькіна було створено фонд «Діти Немирова». Зусиллями його учасників були зібрані кошти на відновлення сходів та одного з меморіалів. Проте, зусиль фонду не вистачає, тож його керівник Владислав Шенк просить місцеву владу про підтримку.
«Прошу наших депутатів звернути увагу на це місце, тому що це історична пам’ятка. В народі її називають «Немирівський Бабин Яр», – каже він.
Сьогодні до кладовища їдуть люди з усіх куточків світу, щоб стати на коліна перед могилами невинних жертв.
«Приїжджаючи сюди, люди падають на коліна. І євреї, і християни різних конфесій збираються тут 8 та 9 травня на спільну молитву за загиблими», – говорить Владислав Шенк.
Про історичне значення місця масових розстрілів та ініціативу «Міжнародного благодійного фонду «Діти Немирова» щодо реставрації та збереження кладовища Немирова розповідає Владислав Шенк у авторському відеоблозі – на каналі Вінниця NOW.
У нашого сайту тепер є Telegram
Також запрошуємо на нашу Facebook-сторінку