У Черкасах в онкоцентрі провели пересадку кісткового мозку, до цього готувалися два десятиліття (відео)

Відео Новини України

У Черкаському онкоцентрі успішно пересадили кістковий мозок.  До першої трансплантації готувалися два десятиліття.

  Дотепер такі операції робили лише у чотирьох лікарнях України, хоча держава потребує 30 відділень з трансплантації кісткового мозку. Це допоможе врятувати близько трьох тисяч українців на рік, йдеться у сюжеті ТСН.

Пацієнтка Тамара хвора на множинну мієлому. У неї боліли кістки, але їй роками не могли поставити правильний діагноз. Пересадка кісткового мозку – це єдиний шанс жінки.

Вона сама для себе стала донором стовбурових клітин. За допомогою аутотрансплантації їй прогнали кров. Машина як сепаратор проганяє кров пацієнта, знаходить здорові стовбурові клітини, і вони потрапляють у спеціальний пакет. За 4-5 годин пакет 250 мілілітрів наповнюється стовбуровими клітинами. 

Після відбору стовбурові клітини зберігаються в кріосховищі за температури мінус 177 градусів. Утім вона може опускатися і нижче. За таких умов біологічний матеріал може зберігатися до десяти років.

Перед операцією пані Тамара кілька тижнів перебувала у стерильному боксі. Її ввели надзвичайно високу дозу хіміотерапії, яка вбиває не лише ракові клітини, але й здатність організму протистояти будь-яким бактеріям. Це означає, що будь-яка інфекція може вбити пацієнта за лічені години. Тому повітря у відділення і у палати до хворих проходить через каскад спеціальних фІльтрів, що робить його майже стерильним.

Саме брак обладнання стримував розвиток трансплантації в черкаському онкодиспансері. Налагодити пересадку кісткового мозку намагалися тричі впродовж двох десятиліть, але не вистачало грошей. Зокрема, на оснащення лабораторії.

Тепер лабораторія буде працювати 24 години сім днів на тиждень, як і відділення онкогематології. Усі лікарі тут пройшли стажування за кордоном.

Сам процес трансплантації кісткового мозку виглядає як звичайне переливання крові, але далі найскладніше. Десять днів, а деколи потрібно кілька тижнів, аби стовбурові клітини прижилися і почався процес відновлення організму.

У пані Тамари пересадка кісткового мозку в цьому онкодиспансері відбулася успішно. Далі у жінки довгий процес відновлення.

Джерело: УНІАН

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *