На КП “Шосткинський казенний завод “Імпульс” створюється новітній виробничий центр, який замикає повний цикл виробництва артилерійських боєприпасів та ракетного озброєння.
Про це повідомив генеральний директор Укроборонпрому Павло Букін, інформує пресслужба концерну.
- Це – новий цех із новітніми верстатами, призначеними для високоточної обробки. Його створено у рекордні терміни завдяки координації основних державних стейкхолдерів – Кабміну, МЕРТ, Концерну та заводу “Імпульс”. Вже найближчим часом розпочнеться виробництво комплектуючих, вкрай необхідних для завершення створення замкнутого циклу виробництва артилерійських боєприпасів та ракетного озброєння. Фактично, вперше з історії України ми створюємо підприємство, яке здатне у необхідній кількості виробляти всю номенклатуру засобів ініціювання до всіх артилерійських снарядів та ракетного озброєння, – сказав Букін.
Як додав очільник Укроборонпрому, аналогічні центри наразі створюються у кожному кластері концерну. Йдеться про харківський “Завод ім. Малишева”, запорізьку “Іскру”, луцький “Мотор” і ще з десяток підприємств Укроборонпрому.
Як зазначається, для організації виробництва на Шосткинському заводі здійснено масштабні роботи з підготовки цеху, який відповідає міжнародним нормам високоточного виробництва.
- Вже завершено 90% робіт із запуску високоточного виробничого майданчика. Впродовж наступних 30-50 днів триватиме налагодження усіх верстатів. На новому обладнанні ми вироблятимемо деталі із точністю, яка вимірюється у мікронах. Окрім того, завдяки цим верстатам ми значно знизимо собівартість продукції, – заявив директор КП “Шосткинський казенний завод “Імпульс” Євген Чернов.
В Укроборонпромі додають, що “Шосткинський казенний завод “Імпульс” є унікальним підприємством та одним з небагатьох у світі, яке у замкнутому циклі виготовляє детонатори, капсулі та інші елементи для різних видів боєприпасів.
Саме продукція “Імпульсу” є однією з головних складових у програмі створення повного циклу українського виробництва боєприпасів різних видів, від снарядів та високоточних протитанкових ракет, до далекобійних систем “Вільха” та “Нептун”.
Джерело: Укрінформ