Часточки пластику від рукотворного сміття, які плавають в світовому океані, об’єднуються і формують більші структури. Потенційно вони можуть отруїти морських істот і знищити глибоководні екосистеми, – попереджають вчені. Мікропластиком вважають часточки до 5 міліметрів завбільшки. Як виявилося, вони сполучаються за допомогою екзополімерам. Це липка речовина, яку лишають по собі бактерії, пише Newsweek. Щоб дослідити, як біополімери і пластик взаємодіють, вчені взяли зразки води із затоки Ферт-о-Форт й низки шотландських водойм.
Вони відтворили умови середовища на поверхні океану і додали полістирольні мікрочастинки і наночастинки пластику у воду. Через кілька хвилин мікроорганізми і водорості об’єдналися з пластиком і створили масу, яку називають «агломератом». Як виявилося, саме біополімер був найбільшою складовою.
Автор дослідження і старший науковий співробітник Технічного університету Нанянг у Сінгапурі доктор Стівен Саммерс пояснив:
- Ми виявили, що біополімери охоплюють або накопичують часточки нанопластику, що спричинило виникнення агломератів пластику у формі грудок.
Вчений пояснив, що нанопластик у 100 чи 200 разів менший, ніж бактерія. Але об’єднавшись, вони утворюють предмет, який видно неозброєним оком.
- Той факт, що ці утворення стають досить великими, щоб їх можна було побачити, викликає занепокоєння. Адже невеликі морські істоти можуть вирішити, що це їжа, – сказав дослідник.
Доктор Тоні Гутіррез додав, що такі утворення з бактерій і мікропластику можуть опуститися на дно і вкрити собою глибинні екосистеми. Таке покриття буде мати нищівний вплив на глибинні форми життя.
Джерело: УНІАН