Упродовж 2018 року лісівники Вінниччини провели в області 1015 рейдів на браконьєрів, в результаті яких було складено 453 протоколи. На порушників накладено штрафів на загальну суму більше 92 тисяч гривень.
Також учасниками рейдів знято майже 800 петель.
Це наймасовіша через свою дешевизну і простоту виготовлення браконьєрська снасть в Україні для здобування мисливських тварин.Крім того, це дуже жорстокий вид добування дичини. Потрапивши в зашморг, тварина довго мучиться від болю, повільно задихаючись. Основна небезпека від їхнього застосування пов'язана з тим, що після закінчення зими петлі браконьєрами не знімаються, а тварини гинуть у петлях й надалі, – пояснюють в обласному управлінні лісового і мисливського господарства
Загальна площа мисливських угідь Вінниччини становить 2 мільйонів 136 тисяч гектарів Вона розділена між 47 юридичними особами, що займаються веденням мисливського господарства. На держпідприємства обласного лісового і мисливського господарства припадає 257,1 гектар (12,3 %) мисливських угідь області. В регіоні зареєстровано більше 28 тисяч мисливців.
Мисливствознавці Вінниччини звертаються до населення з проханням поважати законодавство, а головне – бути людяними, толерантними та відповідальними у поводженні із братами нашими меншими, берегти тваринний світ лісів нашого краю.
За матеріалами: http://www.vin.gov.ua